Клучни компоненти во составот:

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Кофеин - смирува, делува против воспаленија и ги редуцира подочниците, го намалува црвенилото и отокот. Ја стимулира микроциркулацијата.

Ксилитол - има антиинфламаторно дејство, ја намалува загубата на вода, спречува понатамошно ширење на бактерии на кожата.

Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување голема количина на вода, што овозможува хидрирање на кожата, давајќи и еластичност, помлад и поздрав изглед.

Ја хидрира кожата со моментален ефект

Со кофеин за дополнителна виталност на кожата

24-часовна долготрајна хидратација

Ги редуцира фините рани брчки

Со вкрстено поврзана хијалуронска киселина

Грижа во рани години, 25+

Моменталниот хидрирачки ефект е клинички докажан

Повеќе информации

*Нежна текстура

* Хијалурон со фармацевтски квалитет

*Брзо се апсорбира

*Пријатен свеж мирис

*Не масти

*Без конзерванси

*Дерматолошки тестирано

HYALUR07
1000 производи

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.