Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација
   Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација

   Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација

   Напиши рецензија (0)
   687 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Repair Complex и пантенол

   Пантенолот ја смирува и регенерира (обновува кожата)

   Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

   Repair‐Complex

   *Има смирувачки ефект и го ублажува чешањето

   *Превентивен и регенеративен ефект

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Клучни компоненти во составот:

   Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

   Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување голема количина на вода, што овозможува хидрирање на кожата, давајќи и еластичност, помлад и поздрав изглед.

   Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

   Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

   Го редуцира црвенилото и преосетливоста на кожата

   Ги зајакнува заштитните бариери на кожата

   СОС за чувствителна кожа

   Jи смирува и релаксира кожата

   Го ублажува чешањето

   Ги редуцира фините рани брчки

   Со вкрстено поврзана хијалуронска киселина

   Повеќе информации

   *Нежна текстура

   *Хијалурон со фармацевтски квалитет

   *Брзо се апсорбира

   *Пријатен свеж мирис

   *Не масти

   *Без конзерванси

   *Дерматолошки тестирано

   HYALUR08
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација

   687 ден.
   со ДДВ