Хијалурон ноќен крем рич
   Хијалурон ноќен крем рич

   Хијалурон ноќен крем рич

   Напиши рецензија (0)
   841 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на ноќта.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Клучни компоненти во составот:

   Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

   Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

   Пчелин восок - е полни со минерали и витамини (особено А, Д, Е и К). Ја омекнува кожата, а восокот ја штити. Заедно тие се бариера за штетните влијанија од надворешната средина.

   Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

   Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

   Витамин Е + Липиден коктел – ја храни кожата.

   Богата (RICHE) нега на кожата

   Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат

   Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата

   Ги редуцира фините рани брчки, предизвикани од сувост

   Обезбедува интензивна хидратација

   Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот

   Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина

   Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата

   Ја поддржува фазата на природната регенерација на кожата во текот на ноќта

   Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

   HYALUR11
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон ноќен крем рич

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон ноќен крем рич

   841 ден.
   со ДДВ