Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

Заштитниот фактор SPF 15 - го спречува стареењето на кожата и штити од УВ зраци.

Богата (RICHE) нега на кожата + SPF 15

Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат

SPF 15 заштитува од предвременото стареење на кожата

Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата

Ги редуцира фините рани брчки

Обезбедува интензивна хидратација

Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот

Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина

Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата

Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

HYALUR05
100 производи

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.