Хијалурон дневен крем рич СПФ15
   Хијалурон дневен крем рич СПФ15

   Хијалурон дневен крем рич СПФ15

   Напиши рецензија (0)
   841 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE SPF 15 специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на денот + SPF 15 за заштита од УВ зраци.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Клучни компоненти во составот:

   Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

   Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

   Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

   Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

   Заштитниот фактор SPF 15 - го спречува стареењето на кожата и штити од УВ зраци.

   Богата (RICHE) нега на кожата + SPF 15

   Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат

   SPF 15 заштитува од предвременото стареење на кожата

   Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата

   Ги редуцира фините рани брчки

   Обезбедува интензивна хидратација

   Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот

   Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина

   Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата

   Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

   HYALUR05
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон дневен крем рич СПФ15

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон дневен крем рич СПФ15

   841 ден.
   со ДДВ