Хијалурон дневен крем лајт
   Хијалурон дневен крем лајт

   Хијалурон дневен крем лајт

   Напиши рецензија (0)
   841 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ LÉGÉRE за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Клучни компоненти во составот:

   Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

   Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

   Лајт (LÉGÉRE) нега на кожата

   Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат

   Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата

   Ги редуцира фините рани брчки

   Обезбедува интензивна хидратација

   Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот

   Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина

   Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата

   Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

   HYALUR01
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон дневен крем лајт

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон дневен крем лајт

   841 ден.
   со ДДВ