SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.
   SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.

   SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.

   Напиши рецензија (0)
   785 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Пролистување и хидратација

   Вода од роза

   АХА/БХА киселини

   Екстракт од рибизла

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Поставете го тонот на вашата рутина за нега на кожа! Овој тонер спречува запушување на порите и го балансира лачењето на себум (ВНА). АНА ги отстранува мртвите клетки, истовремено чистејќи и намалувајќи ја видливоста на порите. Екстрактот од рибизла ја зајакнува бариерата на кожата и нејзината хидратација.

   ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

   КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата за хидратација од MOSSA што ја преферирате. За секојдневна употреба.

   СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) FRUIT EXTRACT, BETAINE, SODIUM PCA, HYDROLYSED GLYCOSAMINOGLYCANS, PROPANEDIOL, SALICYLIC ACID, AROMA, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

   001044
   50 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.

   16 други производи во иста категорија:

   SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.

   785 ден.
   со ДДВ