ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.
   ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.

   ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.

   Напиши рецензија (0)
   455 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Хидратација и чистење

   Хидролат од боровница

   Хиалуронска киселина

   Пантенол

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

   Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

   - Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

   - Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

   - Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата

   Овој хидратантен спреј-тоник совршено ја хидрира кожата и остава чувство на свежина и природен сјај. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Витаминот Б5 е вистинскиот супер херој помеѓу Б витамините. Совршено ја тонира и измазнува текстурата на кожата.

   КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прснете директно на лицето и вратот, или нанесете со вата.

   СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SODIUM HYALURONATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 28440.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

   001110
   50 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.

   16 други производи во иста категорија:

   ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.

   455 ден.
   со ДДВ