DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.
   DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.

   DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.

   Напиши рецензија (0)
   635 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Чистење, детоксификацијаи хидратација

   Морков

   Грејпгрут

   Вода од лимонов балсам

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Мицеларна вода за отстранување шминка со органски морков, кој нежно отстранува шминка и детоксифицира уморна кожа. Во урбана животна средина, шминката не е единственото нешто што едвај чекаме да го отстраниме кога ќе стигнеме дома: загадување, стрес (градникот исто така, но тоа е друга приказна..)

   Благодарение на активните природни состојки, Belle Plante ефективно ги отстранува сите траги од шминка, оставајќи ја вашата кожа чиста и свежа, истовремено елиминирајќи ги наталожените токсини. Ослободете се од безживотната и сува кожа и започнете да се чувствувате свежи како маргаритка.

   - Органскиот морков ја ревитализира и регенерира дури и најуморната кожа.

   - Органскиот грејпфрут кој има висока концентрација на Ц витамин ја детоксифицира и прочистува вашата кожа, оставајќи ја сјајна.

   - Смирувачката органска вода од балсам од лимон е одличен тоник за кожата.

   - Патентираната активна, природна, морски-базирана состојка Atoligomer® ја навлажнува кожата и ефективно помага да се регенерира и надополни со минерали.

   21,98% состојки од органско потекло

   99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

   КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанесете на целото лице користејќи вата (може да се нанесува и на околуочниот предел). Комплетирајте ја вашата детоксифицирачка рутина со нанесување на Miss Sunshine детоксифицирачкиот гел, направен од органска диња.

   СОСТОЈКИ(INCI): AQUA, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED EXTRACT*, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CITRATE, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, MARIS SAL, GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, SODIUM BENZOATE, ARGININE, PARFUM, SODIUM LEVULINATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SILICA.

   (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   000176
   50 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.

   16 други производи во иста категорија:

   DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.

   635 ден.
   со ДДВ