Allga San repair cream - крем за нега на пети
   Allga San repair cream - крем за нега на пети

   Allga San repair cream - крем за нега на пети

   Напиши рецензија (0)
   273 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а тврдите делови стануваат повторно меки и еластични. Посебно погоден и за дијабетичари.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а тврдите делови стануваат повторно меки и еластични. Посебно погоден и за дијабетичари.

   Пакување: 90 мл

   Начин на употреба:

   Да се измасираат стапалата со кремот, наутро и навечер.

   Предупредување:

   Само за надворешна употреба. Не смее да се применува кај деца помлади од 3 години. Да се чува на температура до 25 степени Целзиусови, надвор од дофат на деца.

   Allga San
   ALGASA11
   1000 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Allga San repair cream - крем за нега на пети

   1 друг производ во иста категорија:

   Allga San repair cream - крем за нега на пети

   273 ден.
   со ДДВ