Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала
   Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

   Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

   Напиши рецензија (0)
   374 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата. Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата. Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.Пакување: 1 пар чорапи (универзална големина) + активна супстанција во форма на гел 40 ml (2 x 20 ml во секој чорап)..

   Парасофтин е производ наменет за употреба на стапалата!Не се препорачува употреба ако имате осип, рани, егземи, габи или други кожни проблеми, а исто така и ако страдате од дијабетес.Препорачливо е пред употреба да нанесете мала количина од течноста на кожата, за да се исклучи евентуална алергиска реакција на некоја од состојките. Ако се појави иритација, чешање или црвенило на местото на апликација, треба да престанете со употребата на производот.Да не се користи на други делови на телото освен стапалата.Производот е наменет за еднократна употреба и треба да се искористи веднаш по отворањето на кесичките. По употреба фрлете ги чорапите.

   Користете го производот во согласност со упатствата за употреба. Постапката може да се повтори најрано по 30 дена од претходната употреба.

   Начин на употреба:

   1. Не треба да имате накит или лак на ноктите на нозете.

   2. Измијте ги стапалата, потоа исушете ги внимателно.

   3. Исечете го пакувањето и внимателно и рамномерно распоредете ја течноста во двете чорапи.

   4. По 60 – 90 минути отстранете ги чорапите натопени со течност,и темелно исплакнете ги нозете со вода и сапун.

   5. Во зависност од состојбата на Вашата кожата, процесот на ексфолијација (лупење на здебелените делови на кожата) ќе започне по 4 – 7 дена и ќе потрае уште од 3 до 5 дена.

   6. За да останат Вашите стапала мазни и нежни, може да ја повторувате постапката на секои 30 дена

   Allga San
   PARASOFT
   997 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

   1 друг производ во иста категорија:

   Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

   374 ден.
   со ДДВ