Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник

   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник

   Напиши рецензија (0)
   3.790 ден.
   4.990 ден.
   Заштеди 1.200 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Екран во боја од 1,4 инчи, 5АТМ водоотпорност, поддржува 11 спортски активности | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 година гаранција.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Watch Lite Паметен часовник - црн

   Прекрасниот паметен часовник Xiaomi Mi Watch Lite се претставува со елегантно и тенко куќиште со големина од 1.4 инчи. Станува збор за вториот модел паметен часовник лансиран од Xiaomi. Без сомнеж, многубројните функции ќе ви бидат од помош во грижата за здравјето, како и во подобрувањето на вашата физичка активност.

   1,4” TFT екран

   1,4-инчен екран во боја со висока резолуција, прикажаната содржина ја прави уште поубава и поживописна. Поголем екран кој одлично одговара на ширината на зглобот, придонесува за пријатно чувство при носењето. Автоматско подесување на светлината.

   Поддржува 11 спортски начини

   Без разлика дали сте на отворено или затворено, Mi Watch Lite го прати вашето движење во реално време. Уредот ги поддржува следните спортски активности: пешачење, трчање на отворено и на лента, велосипедизам на отворено и затворено (на статичен велосипед), пливање на отворено и пливање во базен, трекинг, трчање, крикет, слободен стил.

   Вградени GPS + GLONASS

   Со GPS + GLONASS и паметните сензори, часовникот прецизно ќе го прати вашиот ритам, брзината, потрошените калории. Може исто така да измери и било какви промени во срцевите отчукувања и со тоа да даде една јасна слика за вашата состојба при вежбање.

   Срцеви отчукувања

   Часовникот е опремен со PPG сензор и може точно да го открие вашиот пулс и тоа 24 часа на ден и да ве извести кога ќе премине одредена граница. Податоците во врска со пулсот во мирување може да ги зачувате до 30 дена како би помогнале во пратењето на дологорчните промени во отчукувањата на срцето.

   Пратење на сонот

   Анализирајте го квалитетот на сонот со надгледување на сите податоци поврзани со спиењето, како длабокиот сон, лесниот сон и времетраењето на спиењето.

   Водоотпорен 5ATM

   Благодарение на сертификатот 5ATM за водоотпорност, нема потреба да го симнувате часовникот кога миете раце, при туширање, пливање или вежбање. Водоотпорен е на длабочина до 50 метри.

   Батерија со голем капацитет 

   Опремен е со литиумска батерија со јачина од 230mAh за континуирана автономија до 9 дена при нормална употреба, со непрекинато вклучен GPS прием за време на спортските активности автономијата се намалува на 10 часа. Со само два часа полнење, целосно ќе ја наполните батеријата до 100%.  

   Xiaomi
   000355
   9999 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Mi Watch Lite
   Дисплеј
   1,4" TFT екран 320 x 320p, Осветлување мин. 350Nits(Typ)
   Поврзување
   Bluetooth, апликација Xiaomi Wear
   Функции
   мерење на 11 спортски активности, време, час, будење
   Напредни функции
   мерење на срцеви отчукувања, контрола на квалитет на сон
   Отпорност на вода и прашина
   Водоотпорен до 5АТМ
   Димензии
   41 x 35 x 10,9 мм
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   21 грам + ремче 14 грама

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Watch Lite - паметен часовник

   3.790 ден.
   4.990 ден.
   Заштеди 1.200 ден.
   со ДДВ