Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник

   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник

   Напиши рецензија (0)
   2.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Full screen 1.56" AMOLED екран во боја, автоматска детекција на 6 спортски активности, 30 начини на вежбање, мерач SpO2, PPG сензор – мерење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот, автономија до 14 дена и 5ATM водоотпорен | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Band 6 паметен фитнес тракер

   Пристигна фитнес тракерот од шестата генерација, наследник на мега популарниот модел - Mi Band 5! Mi Band 6 се претставува со "full-screen" AMOLED екран 1.56", кој ја прекрива целата површина на тракерот, резолуција од 152x486p, 326 ppi, и се карактеризира со калено стакло премачкано со заштита против отпечатоци од прсти.

   Пратење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот и SpO2 мерач на кислород

   Со помош на PPG сензорот за брзина на срцевите отчукувања, ќе можете прецизно и во реално време да го набљудувате пулсот и промената на ритамот на вашето срце. Mi Band 6 ќе ви помогне и при пратење на квалитетот на сонот и мерење на времетраењето на длабокиот сон. Mi Band 6 е опремен и со SpO2 мерач на заситеност со кислород во крвта.*

   Пратење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот и SpO2 мерач на кислород

   Со помош на PPG сензорот за брзина на срцевите отчукувања, ќе можете прецизно и во реално време да го набљудувате пулсот и промената на ритамот на вашето срце. Mi Band 6 ќе ви помогне и при пратење на квалитетот на сонот и мерење на времетраењето на длабокиот сон. Mi Band 6 е опремен и со SpO2 мерач на заситеност со кислород во крвта.*

   Поддржува повеќе спортски активности

   Новиот Mi Smart Band 6 фитнес тракер поддржува дури 30 спортски активности, од кои самостојно препознава 6.

   5ATM Водоотпорен

   Без разлика на тоа дали се потите за време на вежбањето, дали се бањате или туширате, со 5ATM сертификатот, Band 6 функционира беспрекорно со сите видови активности под вода се до 50 метри длабочина.

   Одлична автономија

   За разлика од поголемиот број фитнес тракери, Mi Band 6 ќе ви овозможи супер автономија. Со батерија од 125 mAh, Mi Smart Band 6 има автономија до 7 дена непрекината употреба (до 14 дена standby автономија) пред да се јави потреба од полнење со помош на приложениот магнетски полнач.

   За целосно да биде наполнет, потребни се околу 2 часа.

   Можност за прилагодување на личниот стил

   Како и неговиот претходник, Mi Band 6 доаѓа на пазарот во црна боја со силиконско ремче. Ремчето може да се подесува помеѓу 155-219 мм со цел удобно да стои на вашата рака.

   Останати корисни функции

   Mi Smart Band 6 опремен е со PPG сензор за мерење на брзината на срцевите отчукувања, Sp02 сензор, акцелерометар и жироскоп, пратење на стресот, пратење на женското здравје како и други корисни функции( известувања, потсетници и слично). Xiaomi Mi Band 6 е компактибилен со iOS и Android уреди со помош на апликацијата Mi Wear или Mi Fit.

   Компатибилен е исто така и со апликацијата Strava.

   * мерачот за кислородна заситенот во крвта овозможува податоци само како референци. Производот не е замена за професионална медицинска опрема и употреба.

   Xiaomi
   000448
   9999 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Mi Band 6
   Дисплеј
   1.56″ AMOLED display, 152 x 486p, 326ppi
   Батерија
   125mAh, автономија до 7 денови (14 денови standby)
   Отпорност на вода и прашина
   Водоотпорен до 5АТМ
   Димензии
   47.4 x 18.6 x 12.7мм
   Гаранција
   2 години

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Band 6 - Паметен фитнес часовник

   2.990 ден.
   со ДДВ