• -300 ден

IMILAB W12 - паметен рачен часовник со модерен и елегантен дизајн

За разлика од претходните модели, овој паметен часовник изгледа уште попривлечно на вашата рака, потенок и полесен со метална обвивка од легура на цинк од 10,8 милиметри, која го прави поиздржлив и погоден за секојдневна употреба.

Благодарение на одличниот 1,32-инчен 3D HD TFT екран на допир со резолуција од 360 x 360 пиксели обезбедува јасен приказ на атрактивен интерфејс што секогаш можете да го прилагодите на моменталното расположение. За целосно прилагодување на изгледот на вашиот часовник, можете да изберете различни позадини или може да ги преземете и да ги поставите бесплатно во паметната апликација GloryFit.

W12 е дизајниран да ви помогне активно да се вклучите во спортски активности. Поддржува мерење на дури 13 режими на вежбање кои се следат со голема прецизност и даваат детални податоци за тренингот. На овој начин, на апликацијата GloryFit лесно можете да го следите вашиот напредок и побрзо да ги постигнувате вашите цели.

SpO2 мерачот на кислородна заситеност во крвта овозможува 24 часовен надзор. Исто така, опремен е со оптички сензор за мерење на срцевите отчукувања. Сензорот е поддржан од напреден алгоритам кој пак овозможува целодневно мерење на срцевите отчукувања во состојба на мирување и за време на вежбањето.

Што се однесува до батеријата, W12 користи батерија од 330 mAh која му овозможува до 30 дена автономија. Одлична автономија има и при нормална(секојдневна)употреба, односно околу 14 дена. Бидејќи се полни преку магнетен полнач, нема потреба да ги тргнете ремчињата за да го наполните.

Паметниот часовник се карактеризира и со низа други функции кои ќе го олеснат вашето секојдневие како на пример временска прогноза, известување за дојдовни повици, штоперица, известувања од апликации, потсетник за активност и слично.

000530
5 производи

Технички податоци

Боја
Црна
Модел
W12
Дисплеј
3D HD TFT на допир, 1.2''
Димензии
11x46x260mm
Компатибилност со OS
Android 4.4, iOS 9
Батерија
Li-Ion батерија од 330 mAh
Отпорност на вода и прашина
IP68
Пакетот содржи
1x W12 паметен часовник, 1x USB магнетен полнач, 1x прирачник за употреба
Гаранција
1 година

Нема рецензии во овој момент.

други производи

15 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.