Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн
   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн
   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн
   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн
   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн

   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн

   Напиши рецензија (0)
   3.390 ден.
   3.690 ден.
   Заштеди 300 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   1.32" 3D HD TFT, батерија од 330 mAh, SpO2, оптички сензор за мерење на срцевите отчукувања | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава низ цела Македонија | 1 година гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   IMILAB W12 - паметен рачен часовник со модерен и елегантен дизајн

   За разлика од претходните модели, овој паметен часовник изгледа уште попривлечно на вашата рака, потенок и полесен со метална обвивка од легура на цинк од 10,8 милиметри, која го прави поиздржлив и погоден за секојдневна употреба.

   Благодарение на одличниот 1,32-инчен 3D HD TFT екран на допир со резолуција од 360 x 360 пиксели обезбедува јасен приказ на атрактивен интерфејс што секогаш можете да го прилагодите на моменталното расположение. За целосно прилагодување на изгледот на вашиот часовник, можете да изберете различни позадини или може да ги преземете и да ги поставите бесплатно во паметната апликација GloryFit.

   W12 е дизајниран да ви помогне активно да се вклучите во спортски активности. Поддржува мерење на дури 13 режими на вежбање кои се следат со голема прецизност и даваат детални податоци за тренингот. На овој начин, на апликацијата GloryFit лесно можете да го следите вашиот напредок и побрзо да ги постигнувате вашите цели.

   SpO2 мерачот на кислородна заситеност во крвта овозможува 24 часовен надзор. Исто така, опремен е со оптички сензор за мерење на срцевите отчукувања. Сензорот е поддржан од напреден алгоритам кој пак овозможува целодневно мерење на срцевите отчукувања во состојба на мирување и за време на вежбањето.

   Што се однесува до батеријата, W12 користи батерија од 330 mAh која му овозможува до 30 дена автономија. Одлична автономија има и при нормална(секојдневна)употреба, односно околу 14 дена. Бидејќи се полни преку магнетен полнач, нема потреба да ги тргнете ремчињата за да го наполните.

   Паметниот часовник се карактеризира и со низа други функции кои ќе го олеснат вашето секојдневие како на пример временска прогноза, известување за дојдовни повици, штоперица, известувања од апликации, потсетник за активност и слично.

   Xiaomi
   000530
   9999 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   W12
   Дисплеј
   3D HD TFT на допир, 1.2''
   Компатибилност со OS
   Android 4.4, iOS 9
   Батерија
   Li-Ion батерија од 330 mAh
   Пакетот содржи
   1x W12 паметен часовник, 1x USB магнетен полнач, 1x прирачник за употреба
   Отпорност на вода и прашина
   IP68
   Димензии
   11x46x260mm
   Гаранција
   1 година

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн

   16 други производи во иста категорија:

   Паметен часовник Xiaomi IMILAB W12 – Црн

   3.390 ден.
   3.690 ден.
   Заштеди 300 ден.
   со ДДВ