Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник

   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник

   Напиши рецензија (0)
   9.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   1,65" екран, 5АТМ водоотпорност, батерија од 246mAh, управување преку Zepp апликација | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава низ цела Македонија 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Amazfit GTS 2 - паметен часовник

   Amazfit е бренд кој стои зад серија успешни фитнес гаџети, изработени во соработка со познатиот бренд Xiaomi.

   Целодневен мониторинг на срцевите отчукувања | Ултра автономија на батеријата до 14 дена| Мерење на PAI вредност | Ремче: 20мм

   Паметниот часовник GTS 2 се карактеризира со дизајн без рамка и 3D заоблени краеви. Часовникот има кристално чист AMOLED екран и тоа благодарение на неговите 341 pixel. Заобленото 3D стакло овозможува неповторливо искуство а алуминиумската легура гарантира удобно носење на вашата рака.

   Паметниот часовник е обложен со oDLC( optical Diamond Like Carbon) кој гарантира отпорност на гребнатини и го зголемува квалитетот на стаклото. Имајте секогаш брз пристап до одредени информации – свртете кон десно и имајте информации поврзани со метео, настани, музика и апликации.

   Свртете кон лево и добијте пристап до најкористените апликации, односно оние кои последно сте ги користеле. Екранот може да ротира до 180° и со тоа е наменет да се користи како на лева така и на десна рака. Имате можност да поставите и лозинка со цел да го заштитите. Што се однесува до батеријата, истата е со капацитет од 246mAh, а се полни преку магнетен полнач.

   PPG Biotracker сензорот е задолжен да дава информации во врска со биолошките податоци на корисникот( поддржана и функцијата за мерење на кислород во крвта).

   Опремен е и со сензор за мерење на притисок во воздухот, акцелератор, жироскоп, сензор за светло и слично. Часовникот може да го поврзете на апликацијата Zepp. На неа во секој момент ќе имате на дофат на рака податоци во врска со вашето движење, вежбање и друго.

   Amazfit
   000427
   9999 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Amazfit GTS 2
   Дисплеј
   AMOLED екран, 1.65''
   Поврзување
   Bluetooth 5.0, WLAN 2.4GHz
   Материјал
   алуминиумска легура и пластика
   Батерија
   246mAh литиумска батерија
   Отпорност на вода и прашина
   5АТМ
   Димензии
   42.8 x 35.6 x 9.7 мм

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Amazfit GTS 2 - Паметен часовник

   9.990 ден.
   со ДДВ