Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер
   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер
   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер
   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер
   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер

   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер

   Напиши рецензија (0)
   6.190 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   1,64" AMOLED екран на допир, 280 x 456 пиксели, 326 PPI, 5ATM, 110+ спортски начини, автономија на батерија до 12 дена при стандарден начин на користење, SpO2 мониторинг на заситеност на крвта со кислород | Бесплатна испорака!

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Smart Band 7 PRO Паметен Фитнес Тракер

   Пристигна најновиот модел на паметен фитнес тракер – Xiaomi Mi Band 7 Pro. Се одликува со елегантен изглед и се претставува со одлични функции и перформанси.

   За фантастично визуелно доживување и одлично корисничко искуство ќе се погрижи новиот 1.64"AMOLED екран во боја со 2.5D заоблено калено стакло и 70% "screen-to-body ratio" - сооднос на телото со екранот на тракерот. Една од подобрите карактеристики е резолуцијата од 280 x 456 пиксели и густина од 326 PPI. Текстот и иконите заземаат повеќе простор и со самото тоа е полесни за управување со допир.

   Можете да го прилагодите тракерот според личните желби – пронајдете го совршениот екран кој ќе одговара на вашето расположение. Достапни се повеќе од 150 теми кои имате можност да ги менувате во зависност од ситуацијата – префинет, модерен или спортски изглед.

   Xiaomi Smart Band 7 Pro исто така е вашиот нов фитнес сојузник. Откријте нови спортски искуства со 14 специјализирани начини на вежбање и можност за пратење на повеќе од 110 спортски начини. Тракерот е 5ATM водоотпорен и може да се користи и при активности во вода.

   Освен спортските функции, сензорите со висока прецизност овозможуваат 24 часовно пратење на срцевите отчукувања, заситеност на кислород во крвта како и анализа на спиењето со детален извештај за длабок/лесен сон и РЕМ фазите. Тука е исто така и апликацијата Mi Fitness на која ќе можете да ги прегледате информациите за пулсот, вежбањето, спиењето, пратење на менструалниот циклус и слично.

   Вградениот GNSS може да се синхронизира со вашиот телефон или да се користи самостојно за минимални вежби. Исто така, тракерот поддржува BeiDou, GPS, GLONASS, Galileoиi QZSS.

   Xiaomi Smart Band 7 Pro е опремен со батерија која трае до 12 дена при нормално користење и до 6 дена кога се вклучени повеќе опции. Батеријата е со капацитет од 235 mAh и може да се полни со магнетски полнач околу 60тина минути.

   Преку тракерот може да ја контролирате музиката, да прегледувате временска прогноза, да добивате нотификации за дојдовни повици и пораки, аларм, тајмер.


   Xiaomi
   039500
   9 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Mi Smart Band 7 Pro
   Дисплеј
   1.64 Inch AMOLED, 280 X 456 Px,326 PPI
   Компатибилност со OS
   Android 6.0 или понов, IOS 12 или понов
   Батерија
   235mAh, автономија до 12 дена и полнење со магнетен полнач околу 60 минути
   Сензори
   акцелерометар, жироскоп, сензор за амбиентално светло
   Отпорност на вода и прашина
   5ATM
   Димензии
   44.7мм × 28.8мм × 11мм, 20.5g (без ремче), ремче 130 мм-205 мм
   Гаранција
   1 година

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Band 7 Pro - Паметен фитнес тракер

   6.190 ден.
   со ДДВ