Паметен часовник Xiaomi Amazfit GTR 47mm - Нерѓосувачки челик

Извонредни перформанси, стил и елегантен дизајн!

Amazfit GTR е достапен во големина од 47 мм изработен од нерѓосувачки челик и доаѓа со кожно ремче. Екранот е една од јаките страни и се карактеризира со 1,39 инчен AMOLED панел од 326 dpi (454 x 454 пиксели), заштитен со стакло Gorilla Glass 3.

Часовникот Amazfit GTR апсолутно ќе ве импресионира со своите паметни карактеристики.

Што се однесува до сензорите, GTR може да се пофали со BioTracker PPG, акцелерометар со 6 оски, геомагнетски сензор, сензор за атмосферски притисок, капацитивен сензор и сензор за осветленост, придружени со Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, отпорност на вода до 5 атмосфери (50 m под вода) и секако многубројните функции поврзани со нотификации од социјалните мрежи, поминати чекори, квалитет на сонот итн.

Оваа верзија, благодарение на професионалните алгоритми со голема прецизност, ја поддржува функцијата за откривање на аритмии при мерење на срцето во реално време, вклучувајќи ги и атријалните фибрилации. Часовникот сам ќе ве предупреди со вибрации кога ќе открие срцев ритам што ја надминува нормалната вредност.

На десната страна има две копчиња, едно за вклучување и исклучување (како и за враќање на почетна страна) и едно копче за брз пристап до останатите функции.

Amazfit GTR ги интегрира следните фукнции: примање нотификациите од паметниот телефон благодарение на модулот Bluetooth, педометар, брзина, мерење на квалитетот на спиењето, временска прогноза, музика, потсетник, будилник, компас, хронограф, тајмер, можноста за наоѓање на телефонот и промена на темата, во комбинација со неколку други поврзани со физичката активност и спортот.

Поддржани се 12 режими на спорт: трчање на отворено, трчање на трака, пешачење, возење велосипед, пливање на отворено, пливање во базен, елиптична фитнес справа, планинарење, крос-кантри трчање, скијање, статичен велосипед и вежбање.

Amazfit GTR е компатибилен со паметни телефони опремени со барем Android 5.0 Lollipop или iOS 10.0. Батериjata од 410mAh, овозможува околу 24 дена загарантирано работење во типичен режим и 74 дена во stand by режим.

Преземи ја бесплатната апликација Amazfit и искористи ги можностите што ги нуди овај паметен и спортски часовник.

364153

Технички податоци

Модел
Amazfit GTR
Дисплеј
1.39''
Поврзување
Bluetooth 5.0.
Компатибилност со OS
Android 5.0/OS 10 или понови верзии
Материјал
Нерѓосувачки челик
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

14 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.