Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник
   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник

   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник

   Напиши рецензија (0)
   2.390 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Голем екран во боја, комфорен на сечиј зглоб, поддржува 11 видови спортски активности | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник

   Новата, петта генерација на најдобрите фитнес тракери конечно е достапна и кај нас! Xiaomi Mi Band 5 паметниот тракер е нова, подобрена верзија на планетарно популарните тракери од серијата Mi Band!

   Нов 1,1 инчен заоблен OLED екран

   1,1 инчниот заоблен екран на допир со висока резолуција ја прави секоја прикажана содржина сè поживописна и поубава. Големиот екран е доста комфорен и удобен на сечиј зглоб и придонесува за попријатно чувство при носењето. Ги прати отчукувањата на срцето во реално време, можете точно да имате увид во пулсот и промените во ритамот на срцето. Така, ќе имате на дофат професионален извештај за ритамот на отчукувањата на срцето. 

   Пратење на спиењето и на мирниот сон

   Новиот Mi Band 5 паметен фитнес тракер го прати квалитетот на сонот мерејќи го траењето на длабокиот сон, сонот додека не сте во РЕМ фаза и будната состојба.

   Повеќе видови спорт и спортски активности

   Mi Band 5 тракерот поддржува 11 видови на спорт и спортски активности, како на отворено така и на затворено: трчање на отворено, скокање на јаже, велосипедизам, пешачење, пливање во базен, вежбање на направи, аеробни вежби и друго. Се карактеризира и со педометар, мери оддалеченост, ја прати состојбата со согорени калории. 

   Се грижи за женското здравје

   Ја набљудува физиологијата на жената и дава известувања за месечниот циклус, ги зачувува податоците кои можете во секое време да ги пронајдете на самиот тракер

   5ATM Водоотпорен

   Без разлика дали сте под туш, се бањате, пливате или пак се потите за време на вежбањето, носете го без грижа тракерот на вашата рака. Поседува 5ATM сертификат, односно сертификат за водоотпорност до 50 метри длабочина.

   Времетраење на батеријата

   Батеријата од 120mAh овозможува долго и извонредно работење од 5-7 дена при подесување на нормален начин на работа, без притоа да имате потреба да го полните.

   Mi Band 5 носи со себе и многу други функции

   Bluetooth Push: дојдовни повици, пораки, Wechat, QQ, Skype, WhatsApp, Facebook, Linkedin, Twitter, Viber. Функционира како потсетник доколку долго време сте во седната положба без никаква активност, потсетник за состанок, пронајдете го вашиот телефон, вклучете го светлото и слични функции.

   Глобалната верзија моментално поддржува англиски јазик. Другите јазици ќе бидат додадени со наредното ажурирање на софтверот. Шпански, руски, италијански, француски, германски, украински, полски, корејски, португалски, турски, јапонски, арапски, чешки, тајландски, индонезиски, грчки, виетнамски, романски, кинески и холандски.

   Xiaomi
   370624

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Mi Band 5
   Дисплеј
   AMOLED
   Поврзување
   Bluetooth
   Сензори
   Сензор за контрола на работата на срцето, сензори за мерење на квалитетот на сонот
   Отпорност на вода и прашина
   Водоотпорен до 5АТМ
   Гаранција
   2 години

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес часовник

   2.390 ден.
   со ДДВ