Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник
   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник
   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник
   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник
   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник

   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник

   Напиши рецензија (0)
   4.990 ден.
   8.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   1.34" Капацитивен екран на допир, GPS + GLONASS, сензор за срцево отчукување, водоотпорност IP67 | Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава низ цела Македонија | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Huami Amazfit Pace Smartwatch

   Amazfit е бренд кој стои зад серија успешни фитнес гаџети, изработени во соработка со познатиот бренд Xiaomi.

   Спортски и секојдневен, паметниот часовник Amazfit Pace, се карактеризира со округли керамички дизајн заштитен од стакло Gorilla Glass. Дисплејот е транс-рефлективен од 1,34“со резолуција од 300 x 300 пиксели. Неговата специјална технологија го прави читлив дури и кога има силно сонце: всушност, Amazfit Pace се адаптира на светлината и обезбедува беспрекорна прегледност. Екранот има дијаметар од 45 мм и тежи само 53 грама. Благодарение на гуменото ремче, гарантира максимална траспарентност и удобност не само за време на тренингот, туку и во секојдневните активности.

   Особено значајно и неизбежно за спортски часовник е IP67 сертификација против вода и прашина.

   Освен тоа, Amazfit РАСЕ smartwatch е опремен со WiFi b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS (AGPS и GLONASS). Функционира на dual core процесор од 1,2 GHz и додатни 4 GB ROM и 512 MB RAM за преземање апликации и музика. Благодарение на Bluetooth-от ке можете да го поврзете не само со вашиот смарт телефон, туку и со Bluetooth слушалки, за позабавно вежбање.

   Тоа што го прави особено интересен се вградените сензори за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, сензор за амбиентална светлина, сензор за воздушен притисок и PPG сензор за отчукување на срцето за следење на спортската активност. Покрај модулот Wi-Fi, има и враден GPS сензор, што е од големо значење за спортисти кои тренираат на отворено. Сите овие функции ви овозможуваат достапност до податоци корисни за да се анализира и подобри вашата спортска активност. Поставете си нова цел и надминете ја!

   Вистинска клучна карактеристика на Xiaomi Amazfit PACE, што го издигнува над другите марки е времетраењето на батеријата.

   Искористи ги предностите на батеријата од 280 mAh и следи ги детално плановите, на пример за твоите идни 5km и 10km маратонски трки. Веќе се вчитани 11 спортови: трчање на отворено, пешачење, велосипедизам на отворено, трчање на трака, статичен велосипед, фудбал, тенис, елиптична фитнес справа, спортско искачување, крос-кантри трчање и скијање.

   Спушти ја бесплатната апликација Amazfit и синхронизирај го часовникот РАСЕ директно со твојот телефон. Одлучи со кои апликации да се поврзе и никогаш нема да пропуштиш ниту една важна порака, повик или известување од твоите социјални мрежи.

   Интерфејсот може да се персонализира, доста е интуитивен и компатибилнен со Strava.

   Технички податоци:

   1,34-инчен рефлектирачки екран во боја со ниска потрошувачка

   Резолуција 320 X 300

   Капацитивен екран на допир

   Corning Gorilla Glass стакло

   Процесор

   1.2GHz dual-core процесор

   512M RAM меморија

   Внатрешна флеш меморија од 4GB

   GPS + GLONASS

   Вибрационен мотор

   Линеарен резонантен активатор (LRA)

   Безжична конекција

   Wi-Fi IEEE 802.11b / g 2.4GHz;

   Bluetooth 4.0

   Сензори

   PPG сензор за срцеви отчукувања

   Сензор за забрзување

   Жироскоп

   Геомагнетски сензор

   Сензор за амбиентална светлина

   Сензор за воздушен притисок

   Батерија

   Полимер литиум јонска батерија од 290mAh

   Водоотпорност

   IP67 Сертификат

   Тежина: 53.7 грама

   Материјал: Поликарбонат армиран со стаклена фибра Цирониум керамика

   Amazfit
   234339

   Технички податоци

   Гаранција
   2 години

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Huami Amazfit Pace - Паметен часовник

   4.990 ден.
   8.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ