Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага

   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага

   Напиши рецензија (0)
   2.390 ден.
   2.929 ден.
   Заштеди 539 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мерење на Body Fat, Апликација Mi Fit, Елегантен дизајн. Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Scale - паметна дигитална вага 2.0

   Xiaomi Body Fat, наречена уште Xiaomi Mi Composition Scale 2.0, е вага што, покрај мерењето на телесната тежина, може да открие дури десет различни параметри на телото.

   Mi Scale 2.0 преку четири електроди од нерѓосувачки челик и технологијата БИА (анализа на биоелектрична импеданса) прикажува:

   - индекс на телесна маса (BMI);

   - процентот на телесна масна маса;

   - процентот на вода во телото;

   - базален метаболизам;

   - висцерална маст;

   - мускулното ткиво;

   - коскена маса.

   Сите овие податоци се преземаат преку Bluetooth на твојот смарт телефон и се прикажуваат на апликацијата Mi Fit, што може да се преземе бесплатно од Play Store и на англиски јазик, а телесната тежина ќе биде прикажана на LED-екранот на вагата.

   Заоблениот дизајн без рабови и белиот материјал ABS ја прават оваа вага да биде практична и елегантна (висока е само 14,75 мм), гумените ногалки се позиционирани на долниот дел заради безбедност и штитат од лизгање, а облогата од Gorilla Glass ја прави уште поотпорна.

   Вагата функционира на 4 батерии ААА (не се вклучени во пакетот) и може да се анализира податоци на 16 различни корисници. Ја мери и најмалата варијација на тежина благодарение на високо-прецизниот сензор од тип G, направен од манган челик. При мерењето и толкувањето на податоците се користат три различни алгоритми, минимизирајќи го просторот за отстапка.

   Со добиените податоци може да ги прилагодат персоналните вежби и исхрана врз основа на прикажаниот Body Mass Index (BMI). Мотивирај се за поздрав живот!

   Може да се пофали со:

   - Сензор со голема прецизност способен да открие варијации од 50 g

   - Поврзување со апликација Xiaomi Mi Fit која ги прикажува податоците и промените на телото во секое време

   - Секое регистрирање на тежина ќе се вчита во cloud APP со неограничено складирање

   - Двоен режим: покрај телесната тежина, вагата може да мери мали предмети почнувајќи од 100 g

   - Пресметка во реално време на идеална тежина. Опремена е со функција за мерење на тежината, заснована на висина, возраст, индекс на телесна маса и други податоци

   - Проценка на рамнотежата на телото: Опремена е со функција која ја тестира рамнотежата на телото; преку апликацијата може да се избере опцијата за балансирање на тело, и да се определи стоејќи на вагата со една нога; (корисно за тие што практикуваат јога)

   - Интелигентна анализа и посебен профил за секој член од семејството: Вагата поддржува мерење до 16 членови на семејството кои автоматски се идентификуваат врз основа на физичките податоци. Може исто така да се постави режим на „гости“ и податоците за мерење на други луѓе не се зачувуваат.

   - Поддржува функција за мерење бебиња

   Компатибилност со уреди Android 4.4 / iOS 9.0 или нивни понови верзии.

   Xiaomi
   NUN4048GL
   5 производи

   Технички податоци

   Боја
   Бела
   Модел
   Mi Scale
   Оперативен систем
   Компактибилност со Android 4.4 / iOS 8.0 и нивни понови верзии
   Поврзување
   Bluetooth 5.0
   Материјал
   ABS, Заштитно калено стакло (Gorilla Glass)
   Батерија
   4 AAA
   Опсег на мерење
   5-150 kg
   Пакетот содржи
   1x Mi Scale паметна вага
   Гаранција
   1 година
   Димензии
   30.00 x 30.00 x 1.50 cm
   Тежина
   1.63 kg

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага

   2 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - Паметна дигитална вага

   2.390 ден.
   2.929 ден.
   Заштеди 539 ден.
   со ДДВ