Печка за централно греење на пелети BLIST Тера 22 - сива
   Печка за централно греење на пелети BLIST Тера 22 - сива

   Печка за централно греење на пелети BLIST Тера 22 - сива

   Напиши рецензија (0)
   134.689 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Капацитет: 150W/Излезна моќ: 21.63kW

   Површина на загревање: 110-140 m2

   Димензии: 585 x 800 x 1250 mm

   Резервоар: Пелет 45kg/Вода 35L

   Пречник на димен отвор: 80 mm

   Време на работа со полн резервоар: 30h

   LCD дисплеј во бои

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Печка со котел за парно греење

   Димензии: 585x800x1250 mm

   Тежина нето/бруто: 220/241 кг

   Капацитет на котелот за вода: 35 л

   Капацитет на резервоарот за пелети: 45 кг

   Електрична сила во фаза на вклучување: 385-465 W

   Електрична сила во фаза на работа: 70-150 Вт

   Пречник на приклучокот за издув: 80 мм

   Приклучокот за издув е на задната страна

   Вкупна влезна моќност: (мин/макс): 7,95 KW / 24,25 KW

   Номинална излезна моќност: 7,35 KW / 21,63 KW

   Степен на искористеност: (мин / макс): 92.5% / 89.2%

   Потрошувачка на пелети: (мин / макс): 1,64 kg / h / 5,00 kg / h

   Загревање на површина: [m3]: 290-365

   Загревање на површина: [m2]:110-140

   Максимално време на работа со полн резервоар: 30 ч

   Едноставна и лесна употреба

   Мени за управување на српски јазик

   LCD дисплеј во бои

   Дневно, неделно и викенд програмирање

   Висок степен на искористување на горивото

   Вградени безбедносни механизми кои го спречуваат прегревувањето на печки и враќањето на смрдеата во просторија поради замрзнатиот шкаф

   Вграден дополнителен вентилатор за издувување на топлиот воздух во просторијата


   | БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ДО ВАШАТА ЛОКАЦИЈА |

   20448
   1 производ

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Печка за централно греење на пелети BLIST Тера 22 - сива

   2 други производи во иста категорија:

   Печка за централно греење на пелети BLIST Тера 22 - сива

   134.689 ден.
   со ДДВ