Печка за централно греење на пелети BLIST Сахара 17
   Печка за централно греење на пелети BLIST Сахара 17

   Печка за централно греење на пелети BLIST Сахара 17

   Напиши рецензија (0)
   121.419 ден.
   со ДДВ
   На залиха
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Електрична моќност во фаза на палење: 385-465W

   Електрична моќност за време на работење на печката: 70-150W

   Вкупна влезна моќност (min/max): 6.30 KW /19.40 KW

   Номинална излезна моќност (min/max): 5.80 KW / 17.55 KW

   Степен на искористување (min/max): 92.1% / 90.5%

   Потрошувачка на пелети (min/max): 1.32 кг/h / 4.03 кг/h

   Капацитет на магацинот за пелети: 30 кг

   Капацитет на котелот: 29 литри

   Дијаметар на продолжетокот за ќумец: 80 мм

   Димензии: 585x700x1055 mm

   Нето/ бруто тежина: 195/215 кг


   | БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ДО ВАШАТА ЛОКАЦИЈА |

   24134
   1 производ

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Печка за централно греење на пелети BLIST Сахара 17

   2 други производи во иста категорија:

   Печка за централно греење на пелети BLIST Сахара 17

   121.419 ден.
   со ДДВ