Што кажува секое тело
   Што кажува секое тело

   Што кажува секое тело

   Напиши рецензија (0)
   400 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Автор: Џо Наваро

   Издавачка куќа: ТРИ

   ИСБН: 978-608-230-705-3

   Година на издавање: 2020

   Број на страни: 259

   Димензии: 140/210

   Корица: мека

   Јазик: македонски

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тој вели дека тоа е неговата најдобра понуда. Но дали е така?  Tаа вели дека се согласува. Дали навистина се согласува? Интервјуто помина одлично – или сепак не?

   Прочитајте ја оваа книга и развијте ја својата невербална интелигенција. Џо Наваро, поранешен агент на ФБИ и стручњак за невербална комуникација, објаснува како брзо и ефикасно да ги „прочитате“ луѓето: да им ги одгатнете чувствата и мислите, да препознаете кога ве лажат и да ги избегнете скриените замки. Ќе дознаете и како говорот на вашето тело влијае врз мислењето што надредените, семејството, пријателите и другите го имаат за вас. Ќе откриете:

   -          кои се древните инстинкти за преживување што го поттикнуваат говорот на телото;

   -          зошто од лицето најтешко се читаат вистинските чувства на личноста;

   -          што ни откриваат гестовите со палците, стапалата и очните капаци;

   -          кои се најмоќните гестови што ја откриваат нашата самодоверба;

   -          како можеме да поттикнеме доверба или авторитет.

   Џо Наваро, наречен „ловец на шпиони“ и „човечки детектор за лаги“, ни открива многу примери од своето професионално искуство покажувајќи ни како да ги разбираме мислите и намерите на луѓето, да ги откриваме и дешифрираме нивните невербални реакции за да можеме поуспешно да комуницираме со нив. За работа или за задоволство, Што кажува секое тело нуди моќно знаење што го збогатува и унапредува животот.

   1825
   109 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Што кажува секое тело

   11 други производи во иста категорија:

   Што кажува секое тело

   400 ден.
   со ДДВ