Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел

   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел

   Напиши рецензија (0)
   21.990 ден.
   23.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Паметна роботска правосмукалка, процесор R16-J, сензор LDS 360 °, 12 сензори за насочување, моќност на вшмукување 2100Pa, до 2h автономија, батерија од 3200mAh. Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P (Pro) - Бел

   За сите љубители на чистење без напор, тука е новата генерација Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P.

   Поголема моќност во чистењето

   Дизајнот на новата правосмукалка ја задржува класичната линија на брендот Xiaomi, а неговиот сензор е ист како и кај претходникот Xiaomi Mi Robot, што му овозможува ориентација во просторот и полесно скенирање. Mi Robot Vacuum - Mop P е опремен со резервоар за прашина со капацитет од 0,3 литри и супер моќна батерија од 3200 mAh произведена од LG и Panasonic која овозможува подолго работење. Покрај тоа, на роботската правосмукалка не и претставува проблем ниту препрека со висина до 2 cm (пр. теписи...).  Една од позначајните функции на роботот е тоа што поддржува зонско чистење на начин што можете да обележите простор со големина по ваша желба.

   Одлична вшмукувачка моќ

   Најновиот робот правосмукалка Mi Robot Vacuum Mop P се одликува со моќ на вшмукување од 2100 Pa, што е доволно за собирање и вшмукување на поголемиот дел од прашината и нечистотијата во домот, како и влакната кои ги оставаат домашните миленичиња. Како и неговиот претходник, Mi Robot Vacuum-Mop P е дизајниран така да го чисти подот прво со предната страна. Роботот е снабден исто така со две крпи од кои едната служи за влажно чистење на подот а другата за влажно и суво чистење на истиот.

   Прецизно и ефикасно влажно чистење

   Со новиот дизајн водениот филтер го одржува резервоарот чист и ја контролира количината на водата така што бришењето е прикладно и сигурно и за дрвените подови, а ќе обезбеди и ефикасно чистење на нивоата.

   Сензорна покриеност

   Со цел да осигура потполна чистина во вашиот дом, бирајќи го притоа најпристапниот пат за чистење во секој момент, тука е LDS (laser distance sensor) со скенер од 360 степени, кој ја проверува околината во радиус до 8 метри 1800 пати во секунда. Повеќе од добри перформанси на самиот сензор му овозможуваат процесорот R16-J и главниот процесор Mali 400. Покрај ласерскиот мерач на растојание , вашиот нов робот правосмукалка има уште 11 повеќенасочни сензори како IF сензори, сензор за скалило и судир со ѕид / препрека и автоматски сензор на станицата за полнење, сензор за исклучување во случај на блокирање или застој, вградени се и сензори за резервоарот за прашина, вода и крпа , сензор за известување за грешките. 

   Целосна контрола преку смартфон

   Благодарениe на апликацијата Xiaomi, сега можете рачно да ја контролирате работата на вашата роботска правосмукалка, да го менувате начинот на чистење, да ја надгледувате нејзината положба, а апликацијата ви овозможува вклучување и исклучување на чистењето и преглед на дневниот, неделниот или месечниот распоред што роботот го исполнил.

   Роботот е прикладен за: теписи,керамички плочки, мермерни подови, ...

   Напомена: Не додавајте средство за чистење во резервоарот за вода, а производителот препорачува да се користи дестилирана вода со цел да се продолжи рокот на траење на самиот производ.

   Детали за прозводот:

   Бренд: Xiaomi

   Модел: Mi Robot Vacuum Mop P (STYTJ02YM)

   Боја: Бел

   Материјал: ABS

   Функции: резервоар за прашина:300мл, резервоар за вода 200мл, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација

   Сензори: 12 сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали

   Батерија: 3200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин

   Димензии и тежина: 3,6 кг; 35.00 x 35.00 x 9.45 цм

   Гаранција: 2 години 

   Xiaomi
   369308

   Технички податоци

   Боја
   Бела
   Модел
   Mi Robot Vacuum Mop P (STYTJ02YM)
   Компатибилност со OS
   Android и iOS
   Поврзување
   WiFi
   Материјал
   ABS
   Функции
   резервоар за прашина:300мл, резервоар за вода 200мл, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
   Батерија
   3200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин
   Напредни функции
   12 сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
   Пакетот содржи
   1 x Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P 1 x Станица за полнење 1 x Кабел за напојување 1 x Филтер 1 x Крпа за чистење
   Димензии
   35.00 x 35.00 x 9.45 цм
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   3,6 кг
   Моќ
   2100Pa

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел

   21.990 ден.
   23.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ