• -2 000 ден

Xiaomi Mi Air Purifier 3H прочистувач на воздух

Xiaomi го претстави најновиот прочистувачот на воздух Mi Air 3H којшто овозможува прочистување на 380 m³ / h и за само неколку минути ја исполнува собата со чист воздух. 

Благодарение на вградениот трислоен филтер (ПЕТ примарен филтер, ХЕПА филтер класа 13 и филтер со активен јаглен) се елиминираат дури до 99,97% загадувачи и мириси од воздухот во вашиот дом. Прочистувачот Xiaomi Mi Air 3H се класифицира меѓу најефикасните во овај сектор и прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. 

Уредот е тивок, ниво на бучава е под 31 dB па скоро и не се ни приметува.

Прочистува ефикасно, едноставен е за употреба и може да се контролира директно преку апликацијата Mi Home којашто овозможува надгледување на квалитетот на воздухот во домот. Во секое време може да се користи телефонот како далечинско за вклучување, исклучување и промена на различните режими според потребите. За разлика од претходниот модел, може да се пофали со гласовна контрола преку Alexa, Google Assistant.

Дополнително, уредот овозможува мерење на загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во домот. Сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист, свеж и квалитетен.

Прочистувачот 3H дури може да исчисти PM10 честички, како на пример полен и прашина, и претставува вистински придружник за секој кој страда од алергии. За само неколку дена од користењето се забележува намалување на прав, полен и загадување во домот. 

Дигиталниот OLED дисплеј екран на допир е јасен и прикажува индекс на честички во реално време, влажност на воздухот, Wi-Fi, режим и температура. Овозможува следење на квалитетот на воздухот на целиот дом и е дизајниран за мали и големи простории. 

Технички спецификации:

Прочистува оптимално до 37м2 (310m3/час)

Интегриран Wi-Fi модул

Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)

Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)

Потрошувачка од 1.5 W од 35 W

360 степени филтрација

Номинална снага: 29w

Моќност при подготвеност: 2w

Номинален влез: ac 100 - 240v

Номинален излез: dc 24v

Номинална фреквенција: 50 / 60hz

Димензија на производот: 24 x 24 x 52cm

Тежина: 4.5kg (вклучен филтер)

367262
1 ставка

Технички податоци

Боја
Бела
Модел
Mi Air 3H
Димензии
24.0x24.0x52.0cm
Тежина
4,8 кг.
Капацитет
380m3 / h Површина на соба: 21 ~ 38 m2 Моќ: 29W Потрошна енергија: 2W Влез: AC 100-240V Излез: DC24V 50 / 60Hz
Пакетот содржи
1X Xiaomi Mi Прочистувач на воздух 1X Кабел за напојување 1X Гаранциски лист 1X Филтер
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

10 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.