Classic 400 Series SmokeStop Filter
   Classic 400 Series SmokeStop Filter

   Classic 400 Series SmokeStop Filter

   Напиши рецензија (0)
   7.865 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Classic 400 Series SmokeStop Filter

   • Одговара на: Blueair Classic 405 и Blueair Classic 480i

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Дизајниран специјално да се вклопи во Blueair Classic 400 серијата. Филтерот за честички со активен јаглен за користење во простории каде што треба да се отстранат гасовити загадувачи, како што се чад од цигари или испарливи органски соединенија (VOC). 

   HEPASilent-технологија

   Процесот на филтрација на Blueair HEPASilent ™ опфаќа 99,97% од честичките во воздухот до 0,1 микрони.

   Технологијата HEPASilent го обединува најдоброто во електростатичката и механичката филтрација. Нејзината револуционерна комбинација на напредни филтри и инкапсулирана комора за полнење на jонизирани честици осигурува дека вашиот Blueair прочистувач обезбедува резултати многу посупериорни од само механичка или електростатска технологија.

   Електростатско држење

   Воздушните честички минуваат низ комората на прочистувачот на воздух Blueair за да се наелектризираат пред да поминат низ градиентната структура на нашите филтри. Полнењето овозможува загадените честички лесно да се прилепуваат на филтерот, ловејќи ги дури и фините честички како што се чадот од тутун.

   Ги лови честичките засекогаш

   Градиентната структура на Blueair филтрите ги задржува честичките од сите големини и притоа го одржува максималниот проток на воздух. Таа се спротивставува на затнувањето и нема повторно да ги ослободи честичките назад во воздухот, дури и кога филтерот е силно наполнет. Blueair филтерот е ултразвучно врзан за да се спречи филтрирање на влакна и други честички назад во вашата околина. Единственото што произлегува од нашите филтри е чист воздух!

   Активираниот јаглерод ги заробува гасовите и мирисите

   Blueair SmokeStop ™ филтрите имаат високо порозна структура изработена од активен јаглен за да се заробат гасови и мириси.

   Природно антибактериски

   Природно антибактериските полипропиленски влакна во Blueair филтрите ги спречуваат бактериите и развојот на мувла, па нашите филтри никогаш не оставаат бактерии и мувла во воздухот.

   Еколошки

   Blueair филтерите штедат енергија благодарение на помалку густиот дизајн и фактот дека е потребен помал притисок за да се протурка воздухот низ филтрите. Нашите филтри се исто така погодни за рециклирање, така што единственото нешто што го додавате назад во околината е чист воздух.

   Тивки како шепот

   Поради употребата на електростатско и механичко филтрирање, Blueair филтрите се помалку густи од останатите филтри. Ниската густина овозможува воздухот да се движи низ филтерот со помал притисок, така што добивате високи перформанси со шепот-тивка испорака на чист воздух.

   Classic400Series
   20 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Classic 400 Series SmokeStop Filter

   16 други производи во иста категорија:

   Classic 400 Series SmokeStop Filter

   7.865 ден.
   со ДДВ