Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух
   Blue 3410 прочистувач на воздух

   Blue 3410 прочистувач на воздух

   Напиши рецензија (0)
   14.586 ден.
   19.448 ден.
   Заштеди 4.862 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Blue 3410 (Particle filter + Carbon sheet)

   Шифра на производ: 105703

   Aвтоматски режим со еден допир

   Лесен за поставување

   Големина на соба: 36 m2 - 86 m2 

   2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Бидете во тек со статусот на воздухот во Вашиот простор со ЛЕД индикаторот за квалитет (AQI). Дисплејот ја менува бојата за да прикаже дали воздухот е добар, просечен или загаден врз база на концентрацијата на фини честички (PM2.5) измерени од интегрираниот сензор за честички .

   Заборавете на здодевните подесувања бидејќи сега, едно копче контролира се и ве известува за времето на промена на филтерот. После околу 7 секунди ЛЕД светлото на копчето автоматски се намалува до 0% осветленост. 

   ДИЗАЈНИРАН ЗА СРЕДНО ГОЛЕМИ СОБИ

   Го филтрира воздухот приближно 4,8 пати во час (односно на секои 12,5 минути) во просторија од 36 m² ефикасно отстранувајки повеќе од 99% од честичките како: прашина, полен, мувла и првут од домашни миленици кои можат да предизвикаат и да ги влошат алергиите.

   * 36m2 - Препораката на големина на соба се базира на 4.8 промени на час. Blueair препорачува 4.8 измени на воздухот во еден час согласно „AHAM“.

   * 86 m2 - Препораката за големината на собата се базира на 2 воздушни промени на час. Blueair препорачува 4.8 измени на воздухот во еден час согласно „AHAM“.

   ЧИСТ ВОЗДУХ СО ЕДЕН ДОПИР

   Автоматскиот режим активиран со еден допир е дизајниран да Ви помогне да ја одржите Вашата домашна средина удобна и безбедна. Кога е активна, оваа функција автоматски ја прилагодува брзината на вентилаторот врз основа на условите во вистинско време детектирани од интегрираниот сензор за честички. Бидете во тек со квалитетот на Вашиот воздух со ЛЕД индикаторот; кој ја менува својата боја да укаже дали воздухот е добар, умерено загаден или загаден.

   ТРО-СЛОЈНА ФИЛТРАЦИЈА

   Предфилтерот е првиот слој на филтрацијa, кој задржувајки ги крупните честички го продолжува животот на главниот филтер. Комбинацијата од филтер за честички + карбонски филтер користејки слој од активен јаглен ги филтрира лесните домашни миризби од миленици, готвење и пушење, додека главниот филтер ги отстранува аеробните честички како полен, прашина, првут од домашни миленици и други.

   ТАЈНАТА ЗАД МОЌНАТА ФИЛТРАЦИЈА

   Нашата уникатна комбинација од електростатска и механичка филтрација која ја нарекуваме HEPASilent™ технологија навистина не издвојува. Оваа комбинација ни овозможува да користиме филтри со помала густина од традиционалните True HEPA филтри без компромис врз перформансите — што резултира со тивки и енергетски-ефикасни прочистувачи.

   ПРОМЕНИ ЈА БОЈАТА ЗА СЕКУНДА

   Усогласете го вашиот простор со еден од петте бои на предфилтерот од премиум материјали (бојата Arctic Trail е вклучена со уредот) инспирирани од природните Скандинавски пејсажи. Преградата во материјалот од предфилтерот овозможува кабелот да биде скриен.

   105703
   1 производ

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Blue 3410 прочистувач на воздух

   16 други производи во иста категорија:

   Blue 3410 прочистувач на воздух

   14.586 ден.
   19.448 ден.
   Заштеди 4.862 ден.
   со ДДВ