• Ново
  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm
  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm
  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm
  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm

  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm

  Напиши рецензија (0)
  3.490 ден.
  4.990 ден.
  Заштеди 1.500 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  Чамецот на надувување Challenger 2 е совршен за забава за двајца возрасни. Без разлика дали станува збор за риболов или релаксирање по езерото, овој чамец е одличен за да ја направи вашата авантура возбудлива и забавна.

  Максимален капацитет на тежина: 200кг

  Димензии: 236х114х41cm

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Чамецот на надувување Challenger 2 е совршен за забава за двајца возрасни. Без разлика дали станува збор за риболов или релаксирање по езерото, овој чамец е одличен за да ја направи вашата авантура возбудлива и забавна. ПВЦ отпорен на пробивање ви овозможува удобност и издржливост.Чамецот содржи три воздушни комори вклучувајќи внатрешна помошна комора во главниот труп за дополнителна безбедност. Надувувањето и оддувувањето е лесно. За ваша погодност се обезбедени рачка за држење на лакот и сеопфатна линија за грабање, како и заварени брави за весла, држачи за весла и комплет за поправка лепенки. Вклучени се и две француски весла од 48 инчи и пумпа со висока моќност на Intex за надувување и оддувување.

  Вклучува: Рачна пумпа со висока моќност

  Две весла 

  Рачка за фаќање

  Целосна линија за фаќање

  Еден пар весла

  Држачи за весла на секоја страна

  Два бостонски вентили 

  Комплет со закрпи за поправка

  Американска крајбрежна стража И.Д. - Сертифициран NMMA

  Димензии: 236х114х41cm

  Максимален капацитет на тежина: 170kg

  09056872
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm

  7 други производи во иста категорија:

  INTEX Чамец Challenger 2 236х114х41 cm

  3.490 ден.
  4.990 ден.
  Заштеди 1.500 ден.
  со ДДВ