Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка

   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка

   Напиши рецензија (0)
   27.990 ден.
   29.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Вшмукувачка моќ од 3000Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Брза достава | 1 година гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P 2 PRO Plus 

   Ви го претставуваме новиот модел на робот од брендот Xiaomi - Vacuum-Mop 2 Pro Plus. Со помош на извонредната вшмукувачка моќ од дури 3000Pa, 16 високо прецизни сензори и VSLAM + TOV 3D навигациска технологија како и високо прецизен електронски дозер за вода, беспрекорно ќе ги исчисти сите подни површини во домот.

   Со цел да овозможи што потемелно чистење, роботот со помош на новата технологија ќе го скенира просторот и детално ќе ги анализира местата кои треба да се исчистат. Потоа ќе направи прецизна мапа и ќе ги лоцира потенцијалните препреки. Интересно е тоа што TOF 3D технологијата обично е присутна кај автомобилите. Кога ќе ги додадеме и 16те сензори, се добива извонредна можност за мапирање на просторот и движење низ истиот.

   Vacuum-Mop Pro 2 Plus толку прецизно го мери растојанието и чисти без воопшто да удира во предметите така што ја намалува брзината секогаш кога ќе наиде на препрека, со цел да избегне некаков удар. Исто така, за да избегне запнување или заглавување, може да ја измери висината на мебелот и да калкулира дали може да помине под или преку предметот/препреката.

   На Mi Home апликацијата едноставно поставете распоред на чистењето, обележете зона за чистење, креирајте виртуелен ѕид, обележете само одредени простории за чистење и слично. Одличната моќ на вшмукување од 3000Pa е една од најдобрите карактеристики на овој робот. Опремен е со доста голем сад за прашина со капацитет од 550мл. Може да чисти остатоци иод храна, влакна од домашни миленичиња, трошки и слично.

   Освен можноста за вшмукување, со помош на резервоарот за вода од 250 мл, роботот ќе ви овозможи и одлично џогирање на подот. Постојат 3 различни начини на проток на вода во зависност од површината која сакате да се исчисти. Роботот, за време на чистењето, рамномерно ќе ја распредели количината на вода. Капацитетот на садот е доволен за водено чистење на под до 160 квадратни метри.

   Се карактеризира со батерија со капацитет од 5200mAh која пружа автономија до 180 минути со само едно полнење. Секако, автономијата зависи и тоа многу од начинот на кој е подесено вшмукувањето.

   Роботот е одличен за чистење подови со површина од околу 240 квадратни метри.

   Xiaomi
   000383

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Vacuum-Mop 2 Pro Plus (STYTJ02ZHM)
   Батерија
   5200mAh, автономија до 180 минути
   Функции
   суво и водено чистење, управување преку апликација
   Гаранција
   1 година
   Моќ
   3000Pa

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска правосмукалка

   27.990 ден.
   29.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ