• -2 000 ден

Viomi V3 MAX – Роботска правосмукалка црна

Новото издание од серијата Viomi е веќе достапно во нашиот каталог.

Роботот беспрекорно ќе ја исчисти вашата подна површина и тоа со суво чистење(вшмукување) или комбинирано чистење.

Опремен е со 24 типови на сензори и навигациска Lidar технологија. Неговата моќ на вшмукување изнесува 2700Pa.

Преку трите начини на чистење, роботот совршено ќе ги елиминира трошките, влакната, косата и остатоците на подот. Изработен е на начин што симулира рачно чистење. Структурата на крпата дозволува отстранување на тврдите и закоравени дамки и флеки на подот.

Опремен е со резервоар за прашина од 400 мл и резервоар за вода од 200мл. Со помош на Lidar навигацијата, роботот одлично се снаоѓа и во посложен простор. Исто така изработува прецизна мапа на просторот и истата ја зачувува за следното чистење. Успешно ги избегнува потенцијалните препреки и избегнува пад од скали благодарение на инфраред сензорите.

Опремен е со А35 quad-core processor кој во комбинација со SLAM алгоритмот му овозможува на роботот креирање точен, прецизен и ефикасен пат на чистење избегнувајќи ги сите пречки низ собата.

Роботот е компатибилен со апликацијата Mi Home, како и со гласовните асистенти Google Assistant/Alexa.

498328

Технички податоци

Боја
Црна
Модел
V3 MAX
Поврзување
Wi-Fi
Функции
сад за прашина од 400мл и сад за вода од 200мл
Напредни функции
различни начини на чистење, поврзување со Mi Home апликација и гласовни асистенти
Батерија
Li-Ion 5200mAh
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.