Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор
   Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор
   Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор

   Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор

   Напиши рецензија (0)
   4.690 ден.
   5.990 ден.
   Заштеди 1.300 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   2K, 1600P HD dash cam, 2560 x 1600p, G-сензор | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi 70mai Midrive D04 dash cam
   Возете паметно и сигурно!

   1600P HD паметната камера на Xiaomi 70mai Midrive D04 со резолуција 2560x1600P ќе ви овозможи дополнителна сигурност вас и на вашиот автомобил. Со помош на вградената технологија и G-сензор, 70mai D04 камерата може автоматски да го започне снимањето кога ќе детектира можност за судир. Снимката ќе биде заклучена во датотека на случки и е одвоена од вообичаените датотеки со цел да се избегне нејзино бришење.

   G-сензорот го придвижува G-сила – како на пример удар или нагло кочење. Секогаш кога ќе се детектира такво нешто, камерата автоматски ќе го сними и зачува. Додека вашиот автомобил е паркиран, 70mai D04 влегува во начин "спиење", но го задржува 24 часовниот надзор на автомобилот.

   Камерата ефикасно ги зачувува сите податоци и автоматски ги заменува најстарите со најновите, со исклучок на снимените судири и слично, кои се зачувуваат посебно. За да овозможи подобра снимка во лоши услови, D04 користи WDR технологија која се прилагодува на ситуацијата. Така камерата и во темнина ќе фати доволно детали и ќе овозможи јасен и чист преглед на снимките. Исто така, алгоритмот за одмаглување може ефикасно да ја намали деградацијата на сликите и да репродуцира јасен приказ за време на возењето и во магла или чад.

   Камера: Широк агол на снимање од 140°.

   Објектив: SONY IMX335, Широкоаголна леќа од 140º f / 1,8

   Резолуција: 2560 x 1600 30 fps

   Видео и фото формат: MP4, H.264

   Xiaomi
   000404
   2 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   70Mai D04
   Дисплеј
   5" IPS
   Проширлива меморија
   microSD до 64 GB
   Поврзување
   можност за користење на Android и iOS, USB 2.0
   Напредни функции
   Procesor HiSilicon Hi3556V100, резолуција 2560x1600p
   Димензии
   8,75 x 5,3 x 1,8 цм
   Гаранција
   2 години

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi 70mai Midrive D04 Dash Cam - камера за ретровизор

   4.690 ден.
   5.990 ден.
   Заштеди 1.300 ден.
   со ДДВ