Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway

   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway

   Напиши рецензија (0)
   6.190 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Надворешна безжична надзорна камера, агол на снимање од 120 °, ноќно снимање | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   XIAOMI IMILAB EC2 1080P сигурносна надзорна камера + gateway

   Оваа безбедносна камера доаѓа заедно со gateway. На еден gateway имате можност да приклучите 4 IMILAB EC2 камери. Xiaomi IMILAB EC2 надзорната камера поврзете ја на апликацијата Mijia и надгледувајте што се случува пред вашиот дом или канцеларија во реално време, а благодарение на вградениот звучник и микрофон комуницирајте и од далечина во било кое време.


   Камерата е опремена со најмодерна технологија на вештачка интелигенција (Пасивна инфрацрвена технологија), која ги препознава предметите што создаваат топлина и на тој начин разликува домашно милениче, човек или некој трет предмет во движење, па така на некои од овие движења ќе добиете известување.
   Може да ја зацврстите со нешто посилен лепак или пак да ја прицврстите со помош на двата шрафови. Со само едно полнење на батеријата, камерата може да функционира и до 100 работни денови, така што годишно ќе биде потребно полнење на истата само 4 пати.

   Со цел да се овозможи постабилен мрежен сигнал за време на далечинскиот пренос на податоци и помала енергетска потрошувачка, камерата е опремена со отвор во кој може да вметнете MicroSD картичка.


   Xiaomi
   000225

   Технички податоци

   Боја
   Бела
   Модел
   CMSJ11A - Камера CMSXJ11AG - Gateway
   Оперативен систем
   Android 4.4 / IOS .9.0
   Проширлива меморија
   Micro SD до 64GB
   Микрофон
   Вграден
   Поврзување
   WiFi 802,11 b / g / n 2,4 GHz
   Отпорност на вода и прашина
   IPX65
   Димензии
   47 X 73 X 140,4 мм
   Тежина
   0,270 кг

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi IMILAB EC2 1080P - Сигурносна надзорна камера + Gateway

   6.190 ден.
   со ДДВ