Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

   Напиши рецензија (0)
   4.390 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Сензор Sony IMX323, 1944p Full HD, 5MP, 140 ° | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

   Возете паметно и сигурно!

   HD паметната камера Xiaomi 70mai Pro претставува скриен чувар за вас и за вашиот автомобил. Sony IMX323 сензорот за слики овозможува врвен квалитет на сликите а некои карактеристики како што се WiFi, G-сензор, ноќно снимање, контрола на паркирањето и многу други ќе ви овозможат удобно и сигурно возење без потешкотии.

   Причини поради кои би ја купиле паметната камера:

   На дофат на рака ќе имате сигурни видео докази со тоа што производот функционира како нем сведок на лице место.

   Автоматско снимање на паркирањето - G сензорот го препознава движењето. Камерата автоматски ќе овозможи видеоо записи и кога моторот е исклучен.

   Снимајте моменти од патувањето - 70mai камерата може да ги сними сите интересни слики и пејзажи од вашето патување. На тој начин секогаш ќе имате на дофат на рака спомени од вашето најубаво патување

   Висока резолуција – куќиштето е така дизајнирано да ги намали вибрациите и да ја издвои топлината од фотоапаратот. Истиот може да се пофали со Full HD објектив од 1944 p и широк агол од 140 °, а со самото тоа овозможува незаборавно искуство.

   Камерата е дизајнирана на начин што е пригодна за било каква внатрешност на автомобил, а имате и можност да ја сокриете зад ретровизорот.

   Xiaomi 70mai Dash Cam ве предупредува при опасност од судир со друго возило како и при несвесно скршнување од лентата на начин што во реално време ќе ве извести за опасноста.

   Гласовна контрола – Гласовната контрола ви овозможува во целост да се посветите на возењето. Се карактеризира со брза и едноставна инсталација.

   * Препорачуваме купување на GPS модулот за користење на ADAS- (Advanced Driver Assistance).

   Возете паметно и сигурно дури и кога патувате на одмор!

   Функции:

   Резолуција: 1944P (2592 x 1944)

   Видео: 30 слики во секунда

   Видео излез: AV излез, HDMI

   Формат на слики: JPEG

   Резолуција на слики: 2M (1920 x 1080)

   Вграден звучник

   Контрола при паркирање: да

   Време на снимање : 20 мин

   Ноќно снимање: да

   Ноќно снимање на оддалеченост од 20 метри

   Xiaomi
   339827

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Dash Cam Pro
   Камера
   2592 x 1944 FHD
   Компатибилност со OS
   Android 4.3; iOS 8.0
   Проширлива меморија
   microSD до 64 GB
   Димензии
   87мм x 53мм x 18мм
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   0.0700 кг

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

   4.390 ден.
   со ДДВ