• Ново
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас

  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас

  Напиши рецензија (0)
  54.999 ден.
  59.999 ден.
  Заштеди 5.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  Нека започне авантурата за скара: скарата со гас Spirit Classic E-220S создава уникатна атмосфера за скара на вашата тераса или балкон. Пропржете повеќе шницли до совршенство и брзо загрејте со додатокот Sear Zone и решетки за гурманскиот систем за скара.

  Испробајте нови техники за готвење со неjзините решетки за готвење со гурмански систем за скара во кои се сместени голем број влошки како холандска рерна, решетка или вок.

  Ги остварува соништата на секој што ги прави првите чекори во светот на скарата.

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Пламеникот Sear Zone создава интензивна, висока топлина на решетките за готвење и додава многу простор за пржење

  Вклучени се решетки за готвење со гурмански систем за скара со порцелански емајлирани леано железо

  Вклучена е решетка за пржење со гурмански систем за скара од порцелан емајлиран

  Капак емајлиран со порцелан ја задржува топлината и ја заштитува вашата скара од елементите

  Куките за алат ги чуваат лесно достапните додатоци за скара

  Склопливите странични маси едноставно се преклопуваат надолу ако сакате да заштедите простор

  Добредојдовте во семејството Вебер.

  Спецификации за скарата

  Главни горилници: kW 7,77

  Горилник во зоната на шиење: kW2.2

  Димензии - Кутија за готвење (сантиметри) 52 cm x 44 cm

  Димензии - отворен капак (сантиметри) 159,00см В X 127,00см Ш Х 81,00см Д

  Димензии - Затворен капак (сантиметри) 116,00см В X 127,00см Ш Х 65,50см Д

  Примарно место за готвење 2.322 cm²

  Областа на решетката за затоплување 581 cm²

  Вкупна површина за готвење 2.903 cm²

  Тежина (кг) 41

  Пламеници од нерѓосувачки челик 2

  Тип на гориво Течен нафтен гас (цилиндар за полнење се продава одделно)

  Странични маси 2

  Решетки за готвење

  Гурмански BBQ систем решетки за готвење емајлирани со порцелан, леано железо

  Вртливи тркалца за заклучување 2

  Издржливи тркала за сите временски услови 2

  Куки за алат 6

  Странични маси што се преклопуваат

  M-41500305
  50 производи

  Специфични референци

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас

  16 други производи во иста категорија:

  WEBER SPIRIT CLASSIC E-220S GAS скара на гас

  54.999 ден.
  59.999 ден.
  Заштеди 5.000 ден.
  со ДДВ