• Ново
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара

  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара

  Напиши рецензија (0)
  64.990 ден.
  69.990 ден.
  Заштеди 5.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  Скарата за гас со три горилници Spirit E-315 има пространа површина за скара и удобни странични маси за поставување тацни за сервирање.

  Закачете ја шпатулата и клештите на куките за алатот така што сè што ви треба е на дофат на раката.

  Издржливи, лесни за чистење решетки од гурмански систем за скара со порцеланско емајлирано леано железо.

  Вебер порцелан-емајл финишот помага да се спречи рѓосување и пукање.

  2745 квадратни сантиметри главен простор за скара.

  Решетката за загревање ја одржува храната топла од главната решетка за дополнителен простор.

  Рамномерно ја дистрибуира топлината, спречувајќи топли или ладни точки на решетките.

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Главни горилници: kW 9.38

  Димензии - отворен капак (сантиметри) 160 cm В x 126 cm Ш x 81 cm Д

  Димензии - Затворен капак (сантиметри) 116 см В x 126 см Ш x 61 см Д

  Примарно место за готвење 2745 cm2 (61 cm x 45 cm)

  Областа на решетката за затоплување 672 cm2 (56 cm x 12 cm)

  Вкупна површина за готвење 3417 cm2

  Тежина (кг) 56,56

  Пламеници од нерѓосувачки челик 3

  Тип на гориво плин (цилиндар за полнење се продава одделно) 

  Странични маси 2

  Метални контролни копчиња 3

  Решетки за готвење

  Гурмански BBQ систем решетки за готвење емајлирани со порцелан, леано железо

  Вртливи тркалца 2

  Вртливи тркалца за заклучување 2

  Куки за алат 2

  PureBlu горилници

  Пламениците PureBlu со уникатен, заострен дизајн, создаваат постојан пламен и рамномерна топлина низ површината за печење. Подигнатите отвори за пламен го одржуваат паѓањето на остатоците од храната, минимизирајќи ги затнувањето и корозијата.

  Топлина до совршенство

  Решетките од леано железо емајлирани со порцелан ја задржуваат топлината.

  Подобрете ги вкусовите на скара

  Баровите ги фаќаат и собираат соковите, зголемувајќи го вкусот на скара и маснотиите од горилниците, спречувајќи горење.

  Чистете со леснотија

  Систем за управување со маснотии со извлекување на садот за маснотии, сместен под кутијата за готвење, се лизга надвор за брзо и лесно отстранување.

  Индиректна топлина

  Решетката за затоплување ја одржува храната топла, потпекува лепчиња, па дури и помали зеленчуци додека главното јадење завршува со печење подолу.

  Чувајте сè при рака

  Страничните маси ги чуваат послужавниците, зачините и алатките на дофат на раката, истовремено обезбедувајќи дополнителен простор за подготовка.

  M-446512275
  50 производи

  Специфични референци

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара

  16 други производи во иста категорија:

  WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара

  64.990 ден.
  69.990 ден.
  Заштеди 5.000 ден.
  со ДДВ