• Ново
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас

  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас

  Напиши рецензија (0)
  189.990 ден.
  205.990 ден.
  Заштеди 16.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  Ви ја претставуваме SMART скарата Genesis® - најголемата иновација за скара во последните децении, која создава целосно градинарско кулинарско искуство. Печете, печете на пареа, па дури и пржете со замена на решетката за готвење со прилагодени садови за скара од WEBER CRAFTED, инспиративна храна која никогаш не се мислела дека е можна на скарата.

  Со паметната технологија WEBER CONNECT, ќе добивате предупредувања за температурата на храната во реално време, така што што и да правите да излегува совршено секој пат.

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Интегрирана технологија Weber Connect - Bluetooth и WiFi конекција - предупредувања за чекор-по-чекор скара

  Ноќното осветлување го осветлува целиот простор за скара и работните површини од LED светилки во рачката на капакот - контролните копчиња имаат и осветлување, совршено за покажување на вашите пријатели!

  4 горилници плус дополнителен горилник (Ражач за горење контролиран со црвено копче) во екстра големата Sear Zone - одлична за отсекување на повеќе шницли

  The Sear Burner (црвеното копче надвор од центарот)

  Плината на гас од страничен пламеник

  Проширливо второ ниво на готвење.

  Екстра голема преклопна маса за подготовка и сервирање

  Решетки за готвење со порцелански емајлирани леано железо - лесни за чистење и одлични за задржување на топлина, совршени за добри линии за пржење!

  Weber Crafted Frame ви овозможува да користите Crafted Range и GBS опсег на додатоци

  Дополнително странично складирање - совршено скривалиште за алати и садови за готвење

  Систем за управување со маснотии за лесно чистење

  Решетки за ароматизација од не'рѓосувачки челик

  Избришан челик изглед на страничните маси и контролната табла

  Полирана метална рачка и контролни копчиња

  Infinity Ignition (вклучена е 1x двојна AA батерија)

  Екстра голема споредна маса за подготовка и сервирање

  6 куки за алатки за маса

  Кабинет со резервоар доволно голем за сместување на шише за гас со внатрешен двор од 13 кг

  Вклучува стругалка за маснотии

  Вклучува и 1 приклучен кабел и опционален USB-C влез од 5V

  Главни горилници: kW 14.1

  Горилник во зоната на шиење: kW 3.8

  Страничен пламеник: kW 3.5

  Димензии - отворен капак (сантиметри) 160,02см В x 173,99см Ш x 78,74см Д

  Димензии - Затворен капак (сантиметри) 123,19см В x 173,99см Ш x 68,58см Д

  Горна решетка 2.245

  Примарно место за готвење 4.168

  Вкупна површина за готвење 6.415

  Тежина (кг) 88,68

  Пламеници од нерѓосувачки челик 4

  Тип на гориво Течен нафтен гас (цилиндар за полнење се продава одделно)

  Странични маси 2

  Осветлени контролни копчиња 5

  WEBER CRAFTED Решетки за готвење со порцелански емајлирани леано железо

  Вртливи тркалца 2

  Вртливи тркалца за заклучување 2

  Куки за алат 6

  Батерии 4

  Вклучени сонди за месо1

  Капацитет на сонда 2

  M-436810075
  50 производи

  Специфични референци

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас

  16 други производи во иста категорија:

  WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ скара на гас

  189.990 ден.
  205.990 ден.
  Заштеди 16.000 ден.
  со ДДВ