Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни

   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни

   Напиши рецензија (0)
   1.690 ден.
   1.890 ден.
   Заштеди 200 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Bluetooth 5.0, TWS, AI, DSP звучна изолација. Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | ЕУ верзија.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични слушалки – црни

   Ви ги претставуваме новите Redmi AirDots S, познати уште како - Xiaomi Mi TWS Earbuds S (глобална ознака), модерни безжични слушалки поддржани со TWS (True Wireless Stereo) состав за врвен стерео звук и DSP / AAC / SBC кодекси.

   Новата генерација слушалки, како и претходната верзија, поддржува Bluetooth 5.0 кој овозможува и до 2 пати побрз пренос на податоци и непречена репродукција на музиката. Слушалките се многу едноставни за употреба – за секунда се поврзуваат со вашиот паметен телефон и само еден клик ве дели од слушањето на омилената музика. Секоја слушалка е опремена со копче дизајнирано да спречи случајни и несакани притискања на неа. Доколку притиснете два пати на копчето ќе го активирате вашиот гласовен асистент (кој пак, мора да биде поддржан и на вашиот смартфон).

   Разликата со претходната верзија е во тоа што новите Mi TWS Earbuds S веќе не се базираат на Master-Slave врска и не ја поддржуваат како што тоа го правеа нивните претходници. Наспроти тоа, новите слушалки автоматски ќе се поврзат уште првиот пат кога ќе ги споите со телефонот а преминот на начинот на употреба од Monaural / Binaural се префрлува едноставно,па така по желба ќе можете да ја користите само едната слушалка на Моно начин.

   Уште една разлика која пак, ќе ги воодушеви љубителите на игри е новиот "Gaming" начин на работа со уште помало задоцнување (латентност), а се активира на копчето на мобилната слушалка.

   Иако се со мала тежина од само 5 грама, слушалките може да издржат автономија во работењето дури до 4 часа, која пак, може да се продолжи на 12 часа доколку ги наполнете во приложеното куќиште, кое воедно претставува и станица за полнење.

   Xiaomi
   370305

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   TWSEJ05LS
   Функции
   Bluetooth 5.0, DSP звучна изолација, автономија при слушање музика до 4 часа
   Батерија
   капацитет на куќиште на батеријата 300mAh, капацитет на батеријата на слушалките 40mAh
   Напредни функции
   DSP/AAC/SBC, Bluetooth: V5.0, HFP / A2DP / HSP / AVRCP
   Пакетот содржи
   1 x безжични слушалки со куќиште, 1 прирачник за употреба
   Димензии
   62×40×27.2мм
   Гаранција
   6 месеци
   Тежина
   0.04кг

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични sлушалки – Црни

   1.690 ден.
   1.890 ден.
   Заштеди 200 ден.
   со ДДВ