Allga San акут Гену - специјална маст за колено
   Allga San акут Гену - специјална маст за колено

   Allga San акут Гену - специјална маст за колено

   Напиши рецензија (0)
   334 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену.

   Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену.

   Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.

   Во составот на Allga San акут Гену маст ги има следниве состојки:

   – високо вредно етерично масло од Алгојски алпски планински бор (Pinus Mugo) ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката

   – камфор ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката

   – капсаицин, екстракт од луто чили пиперче, загревајќи предизвикува дразнење на нервните завршетоци, кои пренесуваат топлотни дразби, што секундарно доведува до зголемена прокрвеност на кожата

   – пантенол ја негува кожата

   – алантоин ја негува кожата

   Пакување: Туба x 50мл

   Начин на употреба:

   Се нанесува на болното место и нежно се втрива во кожата. За возрасни и деца над 12 години.

   Предупредување:

   Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи и слузници. Да се употребува само на здрава кожа. Да се чува на температура до 25 ° C, подалеку од дофат на деца.

   Allga San
   ALGASA14
   1000 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Allga San акут Гену - специјална маст за колено

   6 други производи во иста категорија:

   Allga San акут Гену - специјална маст за колено

   334 ден.
   со ДДВ