Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка
   Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка

   Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка

   Напиши рецензија (0)
   328 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   НОВА ЛИНИЈА на природни производи за подобрување на подвижноста на зглобовите и намалување на мускулната вкочанетост.

   Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка

   Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од чили пиперче, рицинус, рузмарин, јојоба, сончоглед, екстракт од гавез, арника и камфор. Има богата хранлива крем подлога на база на масло од јојоба, глицерин, масло од сончоглед (природен извор на витамин Е) и рицинусово масло, со додаток на пантенол (провитамин Б5), витамин Е и алантоин.

   – екстракт од гавез за интензивна стимулација на регенерација и репарација на меките сврзни ткива, кожата, зглобовите и коските со дополнително дејство против болка

   – поволно делува на намалување на болката и воспалението и ја потпомага циркулацијата благодарение на благотворните состојки како етеричното масло од алгојски планински бор, камфор и рузмарин

   – интензивно загрева по пат на стимулација на терморецепторите на кожата со екстрактот од чили пиперче (капсаицин) што доведува до зголемена прокрвеност на кожата

   Не содржи ментол.

   Пакување: Tуба x 50 ml.

   Начин на употреба:

   По потреба на засегнатите места.

   Предупредување:

   Само за надворешна употреба. Да не се употребува во случај на преосетливост на состојките, појава на отворена рана или воспалителни промени на кожата, како и во близина на слузниците очи, нос и уста. По употребата да се измијат рацете. Да не се употребува кај доенчиња и мали деца.

   Allga San
   ALGASA06
   1000 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка

   6 други производи во иста категорија:

   Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка

   328 ден.
   со ДДВ