Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост
   Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост

   Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост

   Напиши рецензија (0)
   371 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   НОВА ЛИНИЈА на природни производи за подобрување на подвижноста на зглобовите и намалување на мускулната вкочанетост.

   Интензивен гел за масажа

   Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.

   – единствена комплетна регенеративна формула за кожата, зглобовите, коските и мускулите благодарение на високата концентрација на екстрактот од гавез, етеричното масло од алгојски планински бор, екстрактот од арника и алантоинот

   – гел формулација која веднаш по нанесувањето разладува (ментол), но секундарно силно загрева благодарејќи на состојките кои делотворно го стимулираат зголемувањето на циркулацијата (алгојски планински бор, камфор, рузмарин, жалфија)

   – брзо и делотворно против болката: гавезот и алгојскиот планински бор во синергија, ефективно и по природен пат ги неутрализираат хормоните во ткивото, како и другите предизвикувачи на воспаление и болка

   – благопријатен за кожата со додаток на пантенол и алантоин

   Пакување:

   Tуба x 100 ml.

   Начин на употреба:

   По напорен работен ден или спортување, се нанесува и лесно се втрива на засегнатите места на нозете, рацете, грбот и рамената. Брзо се впива и не масти.

   Предупредување:

   Само за надворешна употреба. Да не се употребува во случај на преосетливост на состојките, појава на отворена рана или воспалителни промени на кожата, како и во близина на слузниците очи, нос и уста. По употребата да се измијат рацете. Да не се употребува кај доенчиња и мали деца.

   Allga San
   ALGASA05
   1000 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост

   6 други производи во иста категорија:

   Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост

   371 ден.
   со ДДВ