Карактеристики

Карактеристиките на овој многу тивок велосипед за вежбање вклучуваат паметна технологија Bluetooth, магнетна технологија за непречено возење, прилагодлива висина на седиштето и рачката и впечатлив, модерен дизајн.

Магнетниот отпор на пригушениот појас значи дека возењето е секогаш тивко и непречено, така што нема триење или крцкање што им пречи на семејството или соседите.

Паметната апликација може да се поврзе со велосипед, за да се поттикне и следи употребата, што го олеснува постигнувањето на здравствените придобивки од овој одличен велосипед

Димензиите на овој паметен велосипед го прават идеален за канцелариска или домашна средина

Овој магнетен велосипед за затворен простор од Xiaomi може да издржи товар до 120 kg и прилагодлива висина од 150 до 188 cm.

Впечатлив и функционален дизајн

Дизајнот на велосипедот за вежбање S3 е приспособлив и разновиден. Велосипедот доаѓа со кормило и седиште што може да се прилагоди на возачот, па затоа е погоден за корисници со различна висина.

Возењето може да биде лесно или предизвикувачко. Од тебе зависи! Со едноставен механизам за прилагодување на нивоата на отпор, можете лесно да го изберете точниот интензитет на вежбање што ќе ви одговара, без оглед на нивото на вашата кондиција.

Поврзувањето со Bluetooth исто така го прави овој паметен фитнес велосипед да се издвојува на пазарот. Можете лесно да го поврзете Yesoul S3 со паметни телефони, таблети и други уреди за да го спарите вашиот велосипед со спортската апликација Yesoul.

Спецификации:

Систем за отпор - Магнетронски отпорен систем

Режим на отпор - Магнетен отпор

Програма за слабеење, фитнес

Опсег на примена - Office, Home

Големина на производот (должина) 1000 mm x (ширина) 510 mm x (висина) 1250 mm

Тежина на замаец 7,5 кг

Ограничување на висината 150~188cm

Оценето максимално оптоварување 120 кг

Тежина на производот 31 кг

Тежина на пакувањето 36 кг

51880
5 производи

Нема рецензии во овој момент.

други производи

3 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.