Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор
   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор
   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор
   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор
   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор

   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор

   Напиши рецензија (0)
   28.990 ден.
   34.106 ден.
   Заштеди 5.116 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Smart TV, 55 инчен LCD екран, 4K HDR резолуција, Android TV, внатрешна меморија 8 GB, далечински управувач со гласовна контрола, метално куќиште. Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55''

   Новиот Xiaomi Mi TV 55-инчен 4K UltraHD Android Smart телевизор е специјално дизајниран за љубителите на висококвалитетни аудиовизуелни содржини. Гледај ги омилените серии и програми во 4K ултра висока дефиниција.

   Може да се пофали со гласовни и интерактивни можности за користење на интернет услуги. Далечинскиот управувач со само 12 копчиња е лесен и интуитивен за употреба. Интегрира гласовни команди што овозможуваат контрола на било кој домашен уред компактибилен со Google Assistant, како на пример намалување на светло, поставување тајмер во текот на филмските маратони и многу други смарт опции.


   Телевизорот интегрира систем Patch Wall кој нуди 700,000+ часови забава. Во исто време, ги анализира движењата и навиките на корисниците и гради содржински модули врз основа на претходните употреби. Важна предност на Xiaomi Mi TV е употребата на Android TV, што ви овозможува инсталирање разни апликации и игри од Google Play Store.


   Поддршката на Chromecast овозможува испраќање содржини директно од мобилни уреди и нивно проектирање на Xiaomi Mi TV.

   Озвучувањето Dolby Digital нуди кинематски квалитет со којшто се доловува беспрекорно кристален звук. Без разлика дали се работи за филмови, ТВ-емисии, видеа или концерти, Dolby Audio испорачува аудио квалитет кој ги исполнува дури и најголемите очекувања.


   HDR Plus е нов видео стандард кој нуди нова димензија на видеата со засилени бои и контраст. Долови ги најмалите детали и уживај во резолуцијата 3840х2160.

   Интерфејсите се наоѓаат на задниот дел од тлевизорот и интегрира 3 HDMI влезови (еден е со поддршка ARC) и 3 USB порти, кабелски приклучок Етернет, 4 порти за RCA за поврзување на аналогни уреди и влез за антена. Вклучува Bluetooth 4.2 и Wi-Fi 2.4G и 5G.
   Xiaomi
   000092

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   L55M5-5ARU
   Оперативен систем
   Android TV (Android 9)
   CPU
   CA55 64-bit-quad-core
   GPU
   Mali 470 MP3
   RAM
   2GB
   ROM
   8GB
   Дисплеј
   Ultra HD 4K (3840 × 2160) 60 Hz
   Поврзување
   3 HDMI, 3 USB, Wifi 2.4G&5G, Ethernet 100MB, Bluetooth 4.2
   Функции
   Поддржува DVB-T2 + DVB-C
   Напредни функции
   DOLBY Stereo 2*10W 6ohm Box, Youtube/Google Play store/Google Assistant
   Димензии
   123,1 × 76,7 × 26,4 cm (со носач)
   Тежина
   12,74 kg (со носач)

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Smart TV 4S UHD 4K 55'' Телевизор

   28.990 ден.
   34.106 ден.
   Заштеди 5.116 ден.
   со ДДВ