Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп

   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп

   Напиши рецензија (0)
   48.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор од 918W, преклоп до 180 степени, трчање и пешачење 0.5-12 км/ч, brushless мотор, NFC, LED дисплеј | Испорака од магацин во Македонија | Брза достава | 1 година гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   KingSmith WalkingPad X21 трака за пешачење и трчање

   Ви ја претставуваме новата трака за пешачење и трчање - WalkingPad X21. Се карактеризира со практично двојно преклопување се со цел да може полесно да се складира по тренингот. Првата и значајна карактеристика на траката е тоа што нуди незаборавно искуство во вежбањето.

   WalkingPad X21 се карактеризира со можност за слободно подесување на брзината од 0.5 до 12 км/ч. Поддржува автоматски и мануелен начин на работа. Со мануелен начин на работа, контролата на брзината се управува преку KS Fit апликацијата или копче, додека пак при автоматски начин, траката сама ја регулира брзината врз основа на положбата на стапалата.

   За почеток препорачливо е да одберете мануелен начин на работа бидејќи е полесен за управување, а кога по некое време ќе се навикнете на траката и нејзината функција, може да преминете и на автоматски начин.

   Максимална тежина за користење на траката е 110 килограми.

   Атрактивниот и ергономски дизајн е еден од поважните елементи на новата трака. Заоблениот LED екран со LCD копче секако овозможува одличен визуелен ефект. За што поголема удобност, задолжени се исто така и EVA перничињата кои го омекнуваат (ублажуваат) ударот на колената.

   Што се однесува до безбедноста пак, WalkingPad X21има дополнителна сигурносна тока и предна рачка/преграда. Рачката овозможува дополнителна рамнотежа додека пак сигурносната тока делува како копче за аларм во случај да имате потреба траката да застане.

   WalkingPad X21 поддржува NFC.

   Xiaomi
   485226
   5 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   X21
   Функции
   трчање и пешачење, 0.5 -12 км/ч
   Димензии
   710 x 95 5x 226мм
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   33 кг.

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Лента за пешачење и трчање на преклоп

   48.990 ден.
   со ДДВ