Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна

   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна

   Напиши рецензија (0)
   27.990 ден.
   29.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   0.5-6 км/ч, дизајн на преклоп, алуминиумска легура, рачен и автоматски начин на работа, тежина до 100 килограми | Испорака од магацин во Македонија | Брза достава | 1 години гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Едноставна и атрактивна трака на преклоп, произведена од Xiaomi, која ќе ви овозможи пријатен тренинг во домашни услови.

   Се карактеризира со атрактивен изглед и е дизајнирана така што овозможува лесна употреба и едноставен преклоп по вежбањето. Со цел значително да се намали тежината на самата трака и истовремено да се подобри целосната, комплетна стабилност и издржливост, траката е составена од лесна но цврста рамка од алуминиумска легура. Со тоа, вкупната тежина се сведува на 27 килограми а траката без потешкотии ќе издржи тежина на корисникот до 100 килограми. Исто така, за што поголема удобност при користење, траката користи удобно EVA перниче за заштита на зглобовите, а површината за пешачење со димензии 1200 x 400mмм овозможува едноставна употреба.

   Траката е едноставна за употреба и може да се управува на 3 начини: може да го користите сензорот за притисок на стапалата, далечинскиот управувач или апликацијата. Доколку го користите сензорот за притисок на стапалата, траката со помош на сензорот ќе ја препознае положбата на корисникот и автоматски ќе се прилагоди – предниот дел го препознава забрзувањето, средниот дел служи за одржување на брзината а задниот дел за намалување на брзината. Овој начин обично се препорачува на искусните лица со ваков тип тренинг.

   Апликацијата пак, следи повеќе детали од вежбањето и тоа во реално време. На неа може да ги споредувате сите резултати што сте ги постигнале месецот или во текот на целата година. Може да ги прегледате во било кое време и да си направите споредба на вашиот изглед сега и од пред некој месец.

   Траката за пешачење е со дебелина од 12.5 цм а задниот дел лесно се преклопува за 180 степени. На долниот дел од траката, за полесен пренос, се наоѓаат 2 мали тркалца.

   Xiaomi
   001047
   4 производи

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   S1/C2 ( WPS1F)
   Напредни функции
   550W, 1200x400мм површина за пешачење, 3 начини на работа, брзина од 0,5 до 6км/ч
   Димензии
   1445 X 518 X 125мм
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   27.8кг

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi KingSmith Walking Pad C2 (S1) - Лента за пешачење - црна

   27.990 ден.
   29.990 ден.
   Заштеди 2.000 ден.
   со ДДВ