Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење

   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење

   Напиши рецензија (0)
   35.990 ден.
   39.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Два начини на работа, заштита за деца и заштита од прекумерна тежина | Испорака од магацин во Македонија | 1 година гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење на преклоп

   Можно ли е да останете во форма без да посетувате сала за вежбање? Не грижете се, можно е со Walking Pad R1 PRO лентата за трчање на преклоп која располага со многу функции. Накратко кажано, совршена лента за пешачење и трчање во удобноста на домот. 

   WalkingPad R1 Pro има мали разлики во дизајнот во споредба со Walking Pad A1 PRO и може да се чува и во вертикална положба. Друга карактеристика што ја разликува од A1 PRO е можноста да се достигне максимална брзина од 10км/ч. 

   Супер замена за пешачење и трчање доколку немате време да го правите тоа на отворено.

   LED екранот поставен на предната страна на лентата, овозможува следење на брзината во реално време, начин и време на тренинг како и изминати километри. За уште поголема заштита, WalkingPad R1 Pro опремена е со заштита за мали деца, автоматски standby по 10 минути, како и заштита од прекумерна тежина. 

   Навистина комфорен е делот создаден за да го поставите вашиот смартфон или таблет и да гледате видеа или слушате музика додека спортувате.

   Бидејќи е на преклоп, лентата R1 Pro зафаќа доста мал простор. Лесно се преклопува и слободно може да се постави под креветот или каде и да посакате. 

   Нуди два начини на употреба: Walking Mode -  начин на пешачење со фиксна брзина за почетници (6 км/ч) и начин Трчање – Running Mode, со максимална брзина до 10км/ч. Брзината може да се контролира со далечинското, дел од пакувањето, преку соодветната апликација или пак автоматски во зависност од положбата која сте ја зазеле при вежбањето. За комплетните статистики во врска со вежбањето, може да се користи апликацијата. 

   Лентата е опремена со brushless мотор од 918W, кој во истовреме може да го придуши звукот при вежбање (<65 dB), и да поднесе тежина до максимални 110 килограми. Сето ова го потврдува самиот производител, кој направил голем број тестирања пред производот да биде пуштен во употреба.

   За подобро искуство при трчањето, должината на лентата е зголемена и се карактеризира со следните димензии: 120x44цм. Овој модел е опремен и со држач за раце, исто така на преклоп, кој воедно нуди поголем комфор и поголема стабилност за време на тренингот. 

   Xiaomi
   371451
   3 производи

   Технички податоци

   Боја
   Сива
   Модел
   WalkingPad R1 PRO
   Димензии
   1500x720x900мм - 980x720x155мм (преклопена)
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   33 кг.
   Моќ
   918W/220V

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента за пешачење

   35.990 ден.
   39.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ