• -9 000 ден

Xiaomi Walking Pad A1 PRO - Лента за пешачење

Совршен сојузник во домашното вежбање: A1 Pro лентата се карактеризира со елегантен, заоблен и префинет дизајн, а исто така штеди простор во домот. Модерниот и минималистички дизајн и паметната технологија со која се одликува ѝ донеле бројни признанија на одржувањето на Design Awards 2019.

Она што ја прави различна оваа лента за пешачење е тоа што е опремена со brushless мотор со намалено ниво на звук при работа и што издржува тежина до 100 килограми.

Лентата поддржува два начини на работа: M MODE (рачен) и A MODE (автоматски). A1 Pro е погодна за целото семејство. Производот содржи и далечинско со ремче за да може да го ставите на вашиот зглоб и така да го контролирате истиот. На пример, ќе можете да го промените начинот на работа од рачен на автоматски. Имате можност исто така да ја подесите брзината на пешачење (минимум 0.5 а максимум 6 км/ч). Постои можност лентата да биде подесена на автоматски начин, при што брзината автоматски ќе се адаптира на вашиот чекор и на позицијата во која ќе одлучите да пешачите.

A1 PRO лентата за пешачење тежи околу 28 килограми и ги има следните димензии: 143.20 x 54.70 x 12.90 цм. Димензиите гарантираат вистинска стабилност без притоа да се изгуби практичноста на самиот производ.

Лентата има исто така и еден вид патент кој служи да се преклопи и да се вметне на било кое место, под креветот или во некој агол од вашиот дом. Згора на сè, соодветната апликација ќе ви помогне при мониторингот на вашиот напредок и тоа директно од смартфонот. За уште поголема сигурност, дизајнерите ја опремиле лентата со прецизни сензори, автоматски stand by и сигурносен механизам.

Како што е добро познато, пешачењето е една од најздравите активности што може да се практикуваат. Се препорачува дневно да се изминат барем 10.000 чекори, а сега тоа може да си го дозволите и без да излезете од дома. Кога ќе завршите со вежбање, само преклопете ја лентата и пренесете ја на било кое место со помош на тркалата сместени на основата.

Сместете ја лентата за пешачење во било која просторија во домот и уживајте во нејзините перформанси и можности кои ви ги нуди

Забелешка: Производот не е опремен со држач за раце.

371450

Технички податоци

Боја
Црна
Модел
A1 Pro
Функции
Брзина 0,5км/ч-6.0км/ч, Максимална тежина 100кг, 65dB
Димензии
1432 X 547 X 129 mm
Тежина
28 kg
Пакетот содржи
1 лента за трчање, 1 полнач, 1 далечинско, упатство за употреба
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

6 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.