Xiaomi Mi Box S - TV box

Поврзи се со светот на забавата

Карактеристиката која го одвојува Mi Box S глобална верзија од останатите Tv-Box е можноста директно да се поврзе со Netflix во 4K резолуција.

Но, тука се и останатите можности и перформанси. Моќните CPU quad-core, 3 GPU 2 core процесори нудат брза елаборација на податоци и одлично видео искуство со врвен квалитет.

Поддржан е од оперативен систем Android TV 8.1. Лесен за користење, одличен за домашна употреба и забава, домашно кино. Може да го користите и на работното место.

Има можност исто така да се персонализира преку Google Play, преку кој стануваат достапни дури 3000 канали и многу апликации меѓу кои : Netflix, VUDU, YouTube, SlingTV и многу други!

Квалитетот на сликите и видеата се должи на 4K Ultra HD и High Dynamic Range (HDR) резолуција и на аудио DOLBY DTS. Згора на тоа, со помош на далечинскиот управувач со Smart Control може да ги разгледувате содржините, и преку копчињата и преку гласовни команди со Google Assistant и интегриран Chromecast.

Доволно е да му дадете наредба, а тој ќе одговори на истата. Пример? Удобно сместени на каучот, дадете наредба на Google да постави будилник, да ја провери временската прогноза или да емитува некој филм.

Ги поддржува следните формати:

Видео декодер: 4K@60fps, VP9, H.265, H.264, MPEG1/2/4, VC-1, Real8/9/10

Видео формат: RM, MOV, VOB, AVI,MKV,TS,Mp4,3D

Аудио декодер: DOLBY, DTS

Аудио: MP3, APE, Flac

Слики: JPG, BMP, GIF, PNG, TIF

PFJ4086EU
10 производи

Технички податоци

Модел
Mi Box S
CPU
Cortex-A53 Quad-Core 64bit
GPU
ARM Mali 450 750MHz
RAM
2GB
ROM
8GB
Поврзување
Network 2.4G / 5G; Bluetooth 4.2; HDMI2.0a: 1USB2.0: 1
Функции
резолуција: 4K (4096 X 2160) Google Assistant | Chromecast вклучен
Тежина
147 гр.
Пакетот содржи
1 X TV Box; 1 X далечинско; 2 X батерии; 1 X кабел HDMI; 1 X полнач; 1 X упатство за употреба
Гаранција
1 година

Нема рецензии во овој момент.

други производи

14 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.