Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box
   Xiaomi Mi Box S - TV Box

   Xiaomi Mi Box S - TV Box

   Напиши рецензија (0)
   4.390 ден.
   4.690 ден.
   Заштеди 300 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Android Box TV, Cortex-A53 quad core, 2GB RAM, 8GB ROM | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 1 година гаранција | Глобална верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Box S - TV box

   Поврзи се со светот на забавата

   Карактеристиката која го одвојува Mi Box S глобална верзија од останатите Tv-Box е можноста директно да се поврзе со Netflix во 4K резолуција.

   Но, тука се и останатите можности и перформанси. Моќните CPU quad-core, 3 GPU 2 core процесори нудат брза елаборација на податоци и одлично видео искуство со врвен квалитет.

   Поддржан е од оперативен систем Android TV 8.1. Лесен за користење, одличен за домашна употреба и забава, домашно кино. Може да го користите и на работното место.

   Има можност исто така да се персонализира преку Google Play, преку кој стануваат достапни дури 3000 канали и многу апликации меѓу кои : Netflix, VUDU, YouTube, SlingTV и многу други!

   Квалитетот на сликите и видеата се должи на 4K Ultra HD и High Dynamic Range (HDR) резолуција и на аудио DOLBY DTS. Згора на тоа, со помош на далечинскиот управувач со Smart Control може да ги разгледувате содржините, и преку копчињата и преку гласовни команди со Google Assistant и интегриран Chromecast.

   Доволно е да му дадете наредба, а тој ќе одговори на истата. Пример? Удобно сместени на каучот, дадете наредба на Google да постави будилник, да ја провери временската прогноза или да емитува некој филм.

   Ги поддржува следните формати:

   Видео декодер: 4K@60fps, VP9, H.265, H.264, MPEG1/2/4, VC-1, Real8/9/10

   Видео формат: RM, MOV, VOB, AVI,MKV,TS,Mp4,3D

   Аудио декодер: DOLBY, DTS

   Аудио: MP3, APE, Flac

   Слики: JPG, BMP, GIF, PNG, TIF

   Xiaomi
   PFJ4086EU
   10 производи

   Технички податоци

   Модел
   Mi Box S
   CPU
   Cortex-A53 Quad-Core 64bit
   GPU
   ARM Mali 450 750MHz
   RAM
   2GB
   ROM
   8GB
   Поврзување
   Network 2.4G / 5G; Bluetooth 4.2; HDMI2.0a: 1USB2.0: 1
   Функции
   резолуција: 4K (4096 X 2160) Google Assistant | Chromecast вклучен
   Пакетот содржи
   1 X TV Box; 1 X далечинско; 2 X батерии; 1 X кабел HDMI; 1 X полнач; 1 X упатство за употреба
   Гаранција
   1 година
   Тежина
   147 гр.

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Box S - TV Box

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Box S - TV Box

   4.390 ден.
   4.690 ден.
   Заштеди 300 ден.
   со ДДВ