MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед

   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед

   Напиши рецензија (0)
   96.999 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор: Ananda M81 250W 80Nm, 36V 15Ah Lithium battery

   Рамка: 21” L Aluminium alloy 6061

   Менувач (позади): Shimano Alivio 9 брзини

   Кочници: Tektro brake HD-T275

   Опсег: 120 - 130km

   Гаранција: 12 месеци

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Новиот MS ENERGY eBike m100 е планински велосипед кој е опремен со менувач Shimano Alivio и предна патна суспензија од 100 mm. Интересните геометрии и надворешните гуми Maxxis ќе го направат вашето возење авантуристичко. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор Ananda и батеријата од 540Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош).

   Тип на велосипед: eMTB hardtail 

   Мотор: Ananda M81 250W 80Nm 

   Екран: Ananda LCD D10 

   Батерија: 36V 15Ah Lithium battery 

   Полнач: AC 100V - 230V smart charger 

   Опсег: 120 - 130km 

   Рам: 21” L Aluminium alloy 6061 

   Виљушка: Suntour XCM, Travel 100mm 

   Заден менувач: Shimano Alivio 9 speed, 11-34T 

   Рачки на менувачот: Shimano Alivio 9 speed 

   Касета: Sunrace CSM909AV 11-34T 

   Ланец: KMC e9 EPT 

   Погон: Prowheel, 38T 

   Кочници: Tektro Hydraulic lever HD-M275 

   Предни кочници: Tektro HD -T275, 180mm 

   Надворешни гуми: Maxxis Rekon 29” x 2.40 

   Тркала: PowerWheel, alu, 29” 

   Предница: Joytech, 32H 

   Задница: Joytech, 32H 

   Spokes: Stainless steel 

   Волан: Aluminium alloy, Width 720mm 

   Грипови: Velo, Rubber 

   Цевка на воланот: ZOOM 28.6* 31.8*90 

   Лежиште на виљушката: NECO H384M 

   Седиште: SR 1217HRN 

   Цевка на седиште: Aluminium alloy, 350mm 

   Педали: Aluminium alloy FP-922 

   Максимално оптеретување: 100 kg 

   0001234386
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед

   16 други производи во иста категорија:

   MS ENERGY eBike m100 електричен велосипед

   96.999 ден.
   со ДДВ