MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед

   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед

   Напиши рецензија (0)
   66.999 ден.
   105.399 ден.
   Заштеди 38.400 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор: Shengyi hub motor 250W, 36V 13Ah Lithium battery

   Рамка: 21” L, Aluminium 6061, smooth welding

   Менувач (позади): Shimano Tourney 7 брзини

   Кочници: Tektro MD -T300

   Опсег: 80-100 km

   П/З браник + Багажник + П/З светла

   Гаранција: 12 месеци

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Новиот MS ENERGY eBike t10 е велосипед за текинг опремен со менувач SHIMANO TOURNEY и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и CST гуми ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќен мотор SHENGYI и батерија од 468 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема вклучувајќи напред и назад браници и светла.

   Тип на велосипед: Trekking eBike 

   Мотор: Shengyi hub motor 250W 

   Екран: LCD C300s 

   Батерија: 36V 13Ah Lithium battery 

   Полнач: AC 100V - 230V smart charger 

   Опсег: 80 - 100km 

   Рам: 21” L, Al 6061, smooth welding 

   Виљушка: Suntour NEX, 60mm travel 

   Заден менувач: Shimano Tourney 7 speed 

   Рачки на менувачот: Shimano Tourney 7 speed 

   Касета: Shimano Tourney 7/ 14-28T 

   Ланец: MC Z7 EPT 

   Погон: Prowheel, 38T 

   Кочници: Tektro MD -T300 mechanical 

   Предни кочници: Tektro MD -T300, 180mm 

   Задни кочници: Tektro MD -T300, 160mm 

   Надворешни гуми: CST 28” x 2.00” 

   Тркала: Double wall alum. alloy, 36H 

   Предница: Joytech, 36H 

   Задница: Joytech, 36H 

   Spokes: Stainless steel 

   Волан: Width: 680mm Aluminium 

   Грипови: Velo rubber 130mm 

   Цевка на воланот: ZOOM, Aluminium alloy 

   Лежиште на виљушката: 28.6*44-55*30, H=24.1 mm 

   Седиште: SR -Rio Man 

   Цевка на седиште: 30.4*350mm, Aluminium alloy 

   Педали: Wellgo, plastic+rubber 

   Максимално оптеретување: 120 kg 

   0001237715
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед

   16 други производи во иста категорија:

   MS ENERGY eBike t10 електричен велосипед

   66.999 ден.
   105.399 ден.
   Заштеди 38.400 ден.
   со ДДВ