MS ENERGY eBike c11 од семејството на градски електрични велосипеди, доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17″ и 18″), исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар однос на опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Приказ

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Спецификации

Модел: City Man Basic

MS ENERGY име : MS ENERGY eBike c11

Мотор: Задна Vinka RH30 30 Nm

Екран: KEYDISP KD-58C

Батерија: Kaiyisi 36V 13Ah

Полнач: AC 100V – 230V паметен полнач

Домет / Опсег: 80 – 100 км

Рамка: Златно тркало 17″ M/ 18″ L, алуминиум 6061, мазно заварување

Вилушка: Мода, патување од 40 мм

Заден менувач: Shimano Tourney TY200, 6 брзини

Рачка на менувачот: Shimano Tourney SL-TX50

Касета: Shimano MF-TZ500 14-28T

Ланец: KMC z7

Возење / Орган за синџири: Prowheel челик PRO-E40, 40T

Сопирачки / Рачка на сопирачките: Логан LL-E402DG

Предни сопирачки: Логан LL-E402DG

Задни сопирачки: Repute DSC-730A (mech), 160mm

Гуми: Wanda P1025 26″ x 1,75″

Тркала / бандажи: Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H

Спој на предното тркало: Shunfeng SF-A210F, 36H

Спој на задните тркала: Shunfeng SF-A210F, 36H

Краци: Нерѓосувачки челик

Волан: ширина: 610мм Алуминиум

Зафати: Гума, ширина: 135 mm

Цевка на воланот: Алуминиумска легура

Лежиште за вилушка: 28,6*44-50,6*30, В: 23мм

Седиште / Седло: Вандер ВД-813Ф-01

Цевка на седиштето / Столб за седење: Алуминиум 27,2мм*350мм

Педали: Феимин FP-830A

Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина: 100 кг

Тип на велосипед: Градски еВелосипед

0001237719
2 производи

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.