MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед

   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед

   Напиши рецензија (0)
   58.999 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор: Vinka RH30 30 Nm

   Батерија: Kaiyisi 36V 13Ah

   Полнач: AC 100V – 230V паметен полнач

   Домет / Опсег: 80 – 100 км

   Рамка: Златно тркало 17″ M/ 18″ L, алуминиум 6061, мазно заварување

   Гаранција: 12 месеци

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   MS ENERGY eBike c11 од семејството на градски електрични велосипеди, доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17″ и 18″), исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар однос на опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

   Приказ

   Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

   Спецификации

   Модел: City Man Basic

   MS ENERGY име : MS ENERGY eBike c11

   Мотор: Задна Vinka RH30 30 Nm

   Екран: KEYDISP KD-58C

   Батерија: Kaiyisi 36V 13Ah

   Полнач: AC 100V – 230V паметен полнач

   Домет / Опсег: 80 – 100 км

   Рамка: Златно тркало 17″ M/ 18″ L, алуминиум 6061, мазно заварување

   Вилушка: Мода, патување од 40 мм

   Заден менувач: Shimano Tourney TY200, 6 брзини

   Рачка на менувачот: Shimano Tourney SL-TX50

   Касета: Shimano MF-TZ500 14-28T

   Ланец: KMC z7

   Возење / Орган за синџири: Prowheel челик PRO-E40, 40T

   Сопирачки / Рачка на сопирачките: Логан LL-E402DG

   Предни сопирачки: Логан LL-E402DG

   Задни сопирачки: Repute DSC-730A (mech), 160mm

   Гуми: Wanda P1025 26″ x 1,75″

   Тркала / бандажи: Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H

   Спој на предното тркало: Shunfeng SF-A210F, 36H

   Спој на задните тркала: Shunfeng SF-A210F, 36H

   Краци: Нерѓосувачки челик

   Волан: ширина: 610мм Алуминиум

   Зафати: Гума, ширина: 135 mm

   Цевка на воланот: Алуминиумска легура

   Лежиште за вилушка: 28,6*44-50,6*30, В: 23мм

   Седиште / Седло: Вандер ВД-813Ф-01

   Цевка на седиштето / Столб за седење: Алуминиум 27,2мм*350мм

   Педали: Феимин FP-830A

   Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина: 100 кг

   Тип на велосипед: Градски еВелосипед

   0001237722
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед

   16 други производи во иста категорија:

   MS ENERGY eBike c11 L size електричен велосипед

   58.999 ден.
   со ДДВ